Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko Vytauto Landsbergio susitikimas su Turkijos Didžiosios nacionalinės asamblėjos (Parlamento) Pirmininku Jildirimu Akbulutu (Yildirim Akbulut)

Jildirimas Akbulutas savo šalies vardu nuoširdžiai padėkojo Lietuvai už humanitarinę pagalbą, suteiktą žemės drebėjimų nualintai ir daugybės gyventojų netekusiai Turkijai.

Susitikimo metu Seimo Pirmininkas buvo išsamiai informuotas apie politinę ir ekonominę Turkijos padėtį. Svečio teigimu, politinis šalies stabilumas užtikrino sėkmingą rinkos ekonomikos vystymąsi. Pagal ekonomikos augimo tempus Turkija patenka į pirmąjį pasaulio valstybių dešimtuką. Pasak J. Akbuluto, Europos Taryba pagaliau pripažino šalies pasiekimus žmogaus teisių ir demokratijos plėtojimo srityse. Vytautas Landsbergis pažymėjo tarptautinę Turkijos svarbą Europoje ir teigiamai vertino šios valstybės vaidmenį regione, domėjosi jos požiūriu į Balkanų Stabilumo paktą. Seimo Pirmininkas informavo, jog Lietuvos statybinės kompanijos norėtų drauge su Turkijos kolegomis prisidėti prie atstatomųjų darbų Balkanuose. J. Akbulutas pabrėžė, jog Turkija ir Balkanuose, ir Kaukaze, abiejuose artimuose regionuose, siekia tik taikos. "Mes turime bendradarbiauti ir padėti vieni kitiems", kalbėjo J. Akbulutas, teigiamai vertindamas Lietuvos ir Turkijos bendradarbiavimą. Svečias informavo, jog į mūsų šalį artimiausią savaitę atvyksta Turkijos verslininkų delegacija užmegzti ryšių konkrečiose srityse. Pokalbio dalyviai sutarė, jog būtina aktyviau plėtoti turizmą. Tai itin svarbus veiksnys suartinant žmones, vystant verslo ryšius. Svečias pageidavo greičiau atidaryti tiesioginę oro susisiekimo liniją tarp Turkijos ir Lietuvos. Vytautas Landsbergis pastebėjo, jog viena pagrindinių kliūčių šiame kelyje yra iki šiol Turkijos neratifikuotas susitarimas dėl tiesioginio oro susisiekimo, kaip ir Sutartis dėl teisinės pagalbos bei bendradarbiavimo. J. Akbulutas pažadėjo, jog rudenį parlamentarams susirinkus į sesiją, jis padarys viską, kad šie klausimai būtų sprendžiami kaip galima greičiau.

Susitikimo metu kalbėta ir apie NATO plėtrą. J. Akbulutas patikino, jog Turkija, būdama viena seniausių ir stipriausių šios organizacijos narių, nekeičia savo pozicijos - Lietuva turi būti priimta į Aljansą. Svečias pažadėjo, jog Turkija dės visas pastangas, kad Pietinio flango NATO valstybės taip pat tvirčiau paremtų Lietuvos siekius. Pokalbio metu pasikeista nuomonėmis apie šalių kariuomenes. J. Akbulutas pasiūlė Lietuvai bendradarbiauti karinėje srityje.
Naujausi pakeitimai - 2000 07 05.
Loreta Zakarevičienė

*
 Pradžia  >  Istorija  >  1996 - 2000 m. Seimas  >  Seimo vadovai  >  Seimo Pirmininko V. Landsbergio susitikimai

LR Seimas