Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko Vytauto Landsbergio pareiškimas "Dėl politinių jėgų įsipareigojimo valstybės apsaugai"

 

Lietuvos Prezidentas vėl, kaip inauguracijos dienomis, pakartojo savo pasiryžimą atvesti Lietuvą į NATO. Ar ligi Prezidento kadencijos pabaigos, ar gavus pakvietimą NATO viršūnių susitikime 2002 metais – kalbama iš tikrųjų apie tą patį laiką. Tai valstybės vadovo įsipareigojimas, prie kurio turėtų jungtis ir telktis apie Prezidentą visos atsakingos, valstybiškai mąstančios politinės jėgos. Gulbės, lydekos ir vėžio traukiamą vežimą būtų pernelyg sunku važnyčioti.

Šiuo metu vėžio funkciją numanomuose pakinktuose geriausiai atlieka Naujoji sąjunga. Jos parašų rinkimo akcija, nuteikianti žmones prieš Lietuvos kariuomenės pasirengimą šalies gynimo, taikos ir tarptautinio saugumo pareigai atlikti, jau padarė nemažą žalą Lietuvos valstybės kaip apsisprendusios NATO kandidatės įvaizdžiui.

Tai visai priešinga Prezidento Valdo Adamkaus politinei nuostatai ir pastangoms; tačiau dabar ta partija, kartu su dar dviem prisiglaudusiom, mėgina skelbtis Prezidento politikos šalininkėmis. Tik Lietuvoj, kur lietūs lyja, o aitvarai stogus nešioja, įmanomas toks visuomenės apgaudinėjimas.

 

 

2000-06-07
Naujausi pakeitimai - 2000 06 07.
Genė Kurilienė

*
 Pradžia  >  Istorija  >  1996 - 2000 m. Seimas  >  Seimo vadovai  >  Seimo Pirmininko V. Landsbergio pareiškimai

LR Seimas