Biografija

Biography

Linas Balsys gimė 1961 m. gegužės 1 d. Vilniuje.

 

Baigė Vilniaus 23-ąją vidurinę mokyklą.

 

1984 m. Vilniaus universitete įgijo žurnalisto diplomą.

 

Profesinę žurnalisto veiklą pradėjo Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje dar būdamas studentu. Rengė Vilniaus radijo laidas užsieniui lietuvių ir anglų kalbomis, prasidėjus Atgimimo laikotarpiui, aktyviai įsitraukė į Sąjūdžio veiklą, rengė ir vedė „Atgimimo bangą“, kitas visuomenines ir politinių debatų laidas. Per ir po Sausio 13-osios sovietų agresijos aktyviai prisidėjo prie Nepriklausomos Lietuvos televizijos ir radijo išsaugojimo ir atkūrimo, okupacijos laikotarpiu organizavo ir vedė televizijos laidas iš Seimo.

 

1994 m. stažavosi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) pagal JAV Valstybės departamento oficialią programą tarptautinių santykių ir saugumo politikos srityse.

 

1996 m. Stokholmo Užsienio politikos institute įgijo tarptautinių santykių ir valstybės administravimo sertifikatą.

 

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje profesinį dėmesį skyrė Lietuvos euroatlantinės integracijos tematikai, rengdamas ir vesdamas televizijos ir radijo laidas apie Europos Sąjungą, NATO. 2002 m. tapo pirmuoju šalies istorijoje Lietuvos televizijos ir radijo nuolatiniu korespondentu Briuselyje. Ten dirbdamas specializavosi ir rengė reportažus ekonomikos, energetikos, aplinkosaugos, tarptautinės saugumo politikos, demokratijos plėtros ir kitomis Lietuvai aktualiomis temomis. 2005 m. pripažintas geriausiu Lietuvos televizijos žurnalistu.

 

2009–2011 m. dirbo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiuoju patarėju ir spaudos tarnybos vadovu. Savo iniciatyva atsistatydino iš šių pareigų, pradėjo savarankišką politinę ir visuomeninę veiklą.

 

2011–2012 m. buvo Žaliosios politikos instituto prezidentas. Įkūrė ir vadovo žaliųjų vertybių, demokratijos ir piliečių iniciatyvų visuomeniniam judėjimui „Žmonės sprendžia“. Taip pat dėstė žurnalistiką ir viešuosius ryšius Vilniaus universitete ir Kauno technologijos universitete.

 

Nuo 2012 m. Lietuvos Respublikos Seimo narys.

 

2016 m. laimėjo Seimo rinkimus Vilniaus Panerių rinkiminėje apygardoje ir šiuo metu yra Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, Aplinkos apsaugos komiteto, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narys. Taip pat išrinktas Mišrios Seimo narių grupės seniūnu.

 

Nuo 2012 m. iki 2016 m. vadovavo Lietuvos žaliųjų partijai.

 

Profesinė ir visuomeninė veikla įvertinta apdovanojimais: ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, Norvegijos Karalystės ordino „Už nuopelnus Norvegijai“ Komandoro kryžiumi, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos medaliu „Lietuvos narystei ES ir NATO pažymėti“.

 

Hobis – radijo mėgėjas trumpabangininkas, kiti pomėgiai – knygos, dailė.

 

Moka anglų, rusų, prancūzų, vokiečių, lenkų kalbas.

 

Vedęs. Žmona Irmina Medeišytė – televizijos režisierė. Duktė Indrė – turizmo vadybininkė, sūnus Augustas – žurnalistas. Anūkė Dija.