Pareiškimai 

Seimo nario A. Burbos pranešimas: skatindami kurti verslą, gaivintume savąją ekonomiką


2012 m. gegužės 30 d. pranešimas VIR

 

 

Seimo Liberalų ir centro sąjungos frakcijos seniūnas Andrius Burba parengė ir įregistravo Akcinių bendrovių įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriame siūloma uždarųjų akcinių bendrovių įstatinį kapitalą sumažinti nuo 10 iki 1 tūkstančio litų.

„Toks įstatymo projektas palengvintų naujų ribotos civilinės atsakomybės įmonių – uždarųjų akcinių bendrovių – įsteigimą. O verslo plėtra, žinoma, lemtų darbo vietų kūrimąsi, vartojimo šalyje augimą, didesnes įplaukas į biudžetą per mokesčius ir t.t. Taigi, netolimoje ateityje galėtume tikėtis teigiamų ekonominių kreivių pokyčių“, – tvirtina A. Burba.

Jo žodžiais, kadencijos pradžioje įgyvendinta mokestinė reforma, kuria buvo siekta sustabdyti ekonominę krizę, apsunkino verslo sektoriaus (ypač smulkiojo ir vidutinio) plėtrą, atgrasė potencialių verslininkų iniciatyvas. Vienas iš skaudžiausių to padarinių – „šoktelėjęs“ ir vis dar vangiai mažėjantis nedarbo lygis. Pasak A. Burbos, tokia situacija skatina ieškoti būdų, kaip būtų galima neutralizuoti finansų krizės padarinius (tarp kurių – aukštas nedarbo lygis). Ir dviračio išradinėti čia nereikėtų – tiesiog privalome sudaryti palankias sąlygas asmenims jų privačių iniciatyvų įgyvendinimui.

„Tikiu, kad siūlomas reguliavimas paskatintų jaunus žmones kurti verslą Lietuvoje. Turime suteikti galimybę versliems žmonėms lengviau steigti įmones ir įgyvendinti savo idėjas“, – teigia A. Burba.  

Be to, pasak parlamentaro, valstybė turėtų ne tik padėti asmenims įkurti nuosavą verslą, bet ir sudaryti sąlygas jo vystymuisi. Būtina keisti valstybinių kontrolės institucijų požiūrį. Jų prioritetas – padėti ir patarti, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, o ne užimti „baudėjo“ poziciją.

„Deja, šiuo metu naujai „iškeptą“ verslininką nuo pirmų dienų pradeda lankyti įvairios valstybinės institucijos, kurios, formaliai besivadovaujančios galiojančiais teisės aktais, gali sužlugdyti bet kokią iniciatyvą“, – apgailestauja A. Burba.

Parlamentaras primena, jog ir kai kurios kitos Europos valstybės skatina kurtis verslą mažindamos  įstatinį kapitalą. Prancūzijoje jis apskritai panaikintas. Vokietijoje nuo 2008 m. numatytas tik 1 euro dydis uždarosioms akcinėms bendrovėms.

 

Daugiau informacijos:

Andrius Burba

Tel. 8 698 42394

 


Naujausi pakeitimai - 2012-05-30
Justė Radzevičiūtė-Laugalienė


© Seimo kanceliarija

http://www.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=618&p_d=125451&p_k=1