Seimo nariai 

EN
Irena DEGUTIENĖ
 
2008—2012 m. kadencijos Seimo narė
Irena DEGUTIENĖ

 
Asmeninė svetainė
(Seimo kanceliarija neatsako už asmeninių Seimo narių svetainių turinį)

Seimo narė nuo 2008-11-17 iki 2012-11-16
Išrinkta Naujamiesčio (Nr. 1) apygardoje
iškėlė Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai
Kandidato puslapis
  
 
Pareigos
 
  • Seimo Pirmininko pavaduotoja (nuo 2012-11-17)
  • Seimo Pirmininkė (nuo 2009-09-17 iki 2012-11-16)
  • Laikinai einanti Seimo Pirmininko pareigas (nuo 2009-09-15 iki 2009-09-17)
  • Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja (nuo 2008-11-20 iki 2009-09-15)
  • Seimo Pirmininko pavaduotoja (nuo 2008-11-18 iki 2008-11-19)
  • Seimo valdyba, Seimo Pirmininkė (nuo 2009-09-17 iki 2012-11-16)
  • Seimo valdyba, Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja (nuo 2008-11-20 iki 2009-09-16)
  • Seimo valdyba, Seimo Pirmininko pavaduotoja (nuo 2008-11-18 iki 2008-11-19)
Seimo komitetuoseSeimo frakcijose
Istorija
 
Buvo išrinkta į 2004—2008 Seimą.
Buvo išrinkta į 2000—2004 Seimą.
Buvo išrinkta į 1996—2000 Seimą.
 
Komandiruotės
 

Biografija

 
Gimė 1949 m. birželio 1 d. Šiauliuose.

Nuo 1956 m. mokėsi Druskininkų 1-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar – „Atgimimo“ vidurinė mokykla), baigė 1967 m.

1968 m. įstojo į Vilniaus valstybinio universiteto (dabar – Vilniaus universitetas) Medicinos fakultetą, kurį 1974 m. baigė ir įgijo gydytojo specialybę.

1967–1968 m. dirbo Kauno dailės kombinato Druskininkų filiale.

1974–1976 m. dirbo Alytaus medvilnės kombinate gydytoja terapeute.

1976–1994 m. Vilniaus universitetinėje Raudonojo Kryžiaus ligoninėje ėjo įvairias pareigas: anesteziologo reanimatologo, Gastroenterologijos skyriaus vedėjo, vyriausiojo gydytojo pavaduotojo, vyriausiojo gydytojo.

1994–1996 m. – Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorė.

1996–2000 m. – VII Seimo narė, išrinkta daugiamandatėje rinkimų apygardoje pagal Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) sąrašą. Seime dirbo Socialinių reikalų ir darbo komitete.

1996–2000 m. – aštuntosios (XXIX), devintosios (XXX) ir dešimtosios (XXXI) vyriausybių socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

1999 m. gegužės–birželio, spalio–lapkričio mėn. (atsistatydinus aštuntajai (XXIX) ir devintajai (XXX) vyriausybėms) laikinai ėjo Ministro Pirmininko pareigas.

2000–2004 m. – VIII Seimo narė, išrinkta daugiamandatėje rinkimų apygardoje pagal Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) sąrašą. Seime ėjo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojos pareigas.

2004–2008 m. – IX Seimo narė, išrinkta Naujamiesčio rinkimų apygardoje Nr. 1. Iškėlė Tėvynės sąjunga (konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, krikščioniškieji demokratai). Seime dirbo Socialinių reikalų ir darbo komitete. 2005–2008 m. – Tėvynės sąjungos frakcijos seniūnė.

Nuo 1994 m. – Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) (dabar – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) narė. Šios partijos pirmininko pavaduotoja, prezidiumo narė.

1997 m. buvo pripažinta medicinos ir socialinės apsaugos srities Metų žmogumi.

Stengiasi aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime, domisi socialinėmis, sveikatos apsaugos problemomis, bendrauja ir bendradarbiauja su įvairiomis visuomeninėmis organizacijomis, ypač dirbančiomis šeimos stiprinimo ir vaiko teisių apsaugos srityse.

 

Pomėgiai – muzika, dviračių sportas, dailė.

Moka anglų, lenkų ir rusų kalbas.

Vyras Gediminas Degutis – medicinos mokslų daktaras, ortopedas traumatologas, viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Centro filialo direktorius.

Turi du vaikus. Duktė Silvija – teisininkė. Sūnus Gediminas – verslininkas. Turi ir keturis anūkus – Austėją Elžbietą, Gediminą bei mažąsias Ievą ir Saulę Mariją.

 

Pagal Seimo statuto 24 str. Seimo Pirmininkės I. Degutienės veikla Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijoje sustabdyta.

 
© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄNAUJIENOSRODYKLĖKONTAKTAIPAIEŠKASVETAINĖS ŽEMĖLAPISSVEČIŲ KNYGA

http://www.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=6113&p_k=1&p_a=5&p_asm_id=7207&p_kade_id=6