Seimo nariai 

EN
Algis KAŠĖTA
 
2008—2012 m. kadencijos Seimo narys
Algis KAŠĖTA

 
Seimo narys nuo 2008-11-17 iki 2012-11-16
Išrinktas Varėnos - Eišiškių (Nr. 70) apygardoje
iškėlė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis
Kandidato puslapis
  
 
Pareigos
 
  • Seimo Pirmininko pavaduotojas (nuo 2008-11-18 iki 2011-06-15)
  • Seimo valdyba, Seimo Pirmininko pavaduotojas (nuo 2008-11-18 iki 2011-06-22)
Seimo komitetuoseSeimo frakcijose
Istorija
 
Buvo išrinktas į 2004—2008 Seimą.
Buvo išrinktas į 2000—2004 Seimą.
Buvo išrinktas į 1996—2000 Seimą.
 
Komandiruotės
 

Biografija

 
Gimė 1962 m. gruodžio 20 d. Varėnos rajono Mergežerio kaime miškininko šeimoje.

1969–1972 m. mokėsi Mergežerio pradinėje mokykloje, 1972–1978 m. – Varėnos 1-ojoje (dabar – „Ąžuolo“) vidurinėje mokykloje, nuo 1978 m. – Varėnos 2-ojoje (dabar – „Ryto“) vidurinėje mokykloje, kurią baigė 1980 m.

1980–1981 m. mokėsi Vilniaus 31-ojoje profesinėje technikos mokykloje.

1982–1984 m. tarnavo tarybinėje armijoje.

1985 m. įstojo į Vilniaus valstybinio universiteto (dabar – Vilniaus universitetas) Istorijos fakultetą, kurį 1991 m. baigė ir įgijo istoriko specialybę.

1984–1988 m. dirbo Varėnos pūkų ir plunksnų fabriko „Merkys“ laboratorijoje laborantu, 1988–1990 m. – Varėnos rajono valdybos Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje kultūros paminklų apsaugos vyr. metodininku, 1990–1996 m. – Kultūros paveldo inspekcijoje (nuo 1995 m. – Kultūros vertybių apsaugos departamentas) Alytaus teritorinio padalinio vyr. inspektoriumi.

1996–2000 m. – VII Seimo narys, išrinktas Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje Nr. 70. Iškėlė Lietuvos krikščionių demokratų partija. Ėjo Nacionalinio saugumo (vėliau – Nacionalinio saugumo ir gynybos) komiteto pirmininko pavaduotojo pareigas.

2000–2004 m. – VIII Seimo narys, išrinktas Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje Nr. 70. Iškėlė Moderniųjų krikščionių demokratų sąjunga. Seime ėjo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojo pareigas.

2004–2008 m. – IX Seimo narys, išrinktas Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje Nr. 70. Iškėlė Liberalų ir centro sąjunga. Seime ėjo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojo pareigas. Dirbo Narkomanijos prevencijos ir Regioninės plėtros komisijose. Buvo Liberalų ir centro frakcijos seniūnas(1) (2005–2006 m.), Liberalų frakcijos seniūno pavaduotojas (2006–2007 m.), Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas (2008 m.).

Politinėje veikloje dalyvauja nuo 1988 m., buvo vienas iš Varėnos Sąjūdžio steigėjų, taip pat inicijavo Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimą Varėnos krašte. Iki šiol priklauso Lietuvos šaulių sąjungai. Yra vienas iš Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio steigėjų.

Tyrinėjo pokario metų istoriją. Šia tema parašė mokslinių straipsnių. Knygos „Partizaninis karas Lietuvoje 1944–1953 m.“, dokumentų rinkinių „Laisvės kovos 1944–1953 metais“ (Kaunas: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, 1996) (kartu su Dalia Kuodyte), „Lietuvos partizanų kovos ir jų slopinimas MVD-MGB dokumentuose 1944–1953 metais“ (Kaunas: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, 1996) (kartu su Nijole Gaškaite ir Juozu Starkausku) bendraautoris.

Apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu, Lietuvos kariuomenės kūrėjų medaliu ir Lietuvos valstybės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi.

 

Pomėgiai – partizaninio karo Lietuvoje 1944–1953 m. tyrinėjimas, grožinė literatūra, muzika, tinklinis.

Moka rusų ir lenkų kalbas.

Žmona Ramunė dirba Kultūros paveldo centre.

Turi keturis vaikus: Roką (g. 1986 m.), Motiejų (g. 1990 m.), Saulę (g. 1995 m.) ir Algirdą (g. 2003 m.).


 


(1) Nuo 2004-11-15 iki 2005-10-19 – Liberalų ir centro frakcija, nuo 2005-10-20 iki 2006-04-19 – Liberalų frakcija, nuo 2006-04-20 iki 2008-11-16 – Liberalų sąjūdžio frakcija.

 
© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄNAUJIENOSRODYKLĖKONTAKTAIPAIEŠKASVETAINĖS ŽEMĖLAPISSVEČIŲ KNYGA

http://www.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=6113&p_k=1&p_a=5&p_asm_id=7198&p_kade_id=6