Seimo nariai 

EN
Algirdas BUTKEVIČIUS
 
2008—2012 m. kadencijos Seimo narys
Algirdas BUTKEVIČIUS

 
Asmeninė svetainė
(Seimo kanceliarija neatsako už asmeninių Seimo narių svetainių turinį)

Seimo narys nuo 2008-11-17 iki 2012-11-16
Išrinktas Vilkaviškio (Nr. 68) apygardoje
iškėlė Lietuvos socialdemokratų partija
Kandidato puslapis
  
 
Pareigos
 
  • Seimo opozicijos lyderis (nuo 2012-03-10 iki 2012-09-10)
  • Seimo opozicijos lyderis (nuo 2010-09-21 iki 2011-03-14)
  • Seimo valdyba, Seimo opozicijos lyderis (nuo 2012-03-13 iki 2012-09-10)
  • Seimo valdyba, Seimo opozicijos lyderis (nuo 2010-09-21 iki 2011-03-16)
Seimo komitetuoseSeimo frakcijose
Istorija
 
Buvo išrinktas į 2004—2008 Seimą.
Buvo išrinktas į 2000—2004 Seimą.
Buvo išrinktas į 1996—2000 Seimą.
 
Komandiruotės
 

Biografija

 
Gimė 1958 m. lapkričio 19 d. Radviliškio rajono Paežerių kaime.

1977 m. baigė Radviliškio rajono Šeduvos vidurinę mokyklą.

1984 m. baigė Vilniaus inžinerinio statybos instituto (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetas) Ekonomikos fakultetą ir įgijo inžinieriaus ekonomisto specialybę.

1990–1991 m. studijavo Lietuvos vadybos akademijoje ir įgijo technikos vadybininko kvalifikaciją.

1995 m. Kauno technologijos universitete įgijo vadybos magistro laipsnį.

1994 m. stažavo Vokietijos vadybos akademijoje Viurcburge; 1998, 1999, 2001 m. – Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Danijoje.

2008 m. – ekonomikos mokslų daktaras.

1982–1985 m. dirbo Vilkaviškio rajono gamybiniame susivienijime „Žemūktechnika“.

1985–1990 m. – Vilkaviškio vykdomojo komiteto architektas, Valstybinės statybos ir architektūros skyriaus inspektorius.

1991–1995 m. – Vilkaviškio rajono valdytojo pavaduotojas.

1995–1996 m. – AB „Vilkauta“ rinkotyros ir rinkodaros direktorius.

1996–2008 m. – VII, VIII, IX Seimo narys, išrinktas Vilkaviškio rinkimų apygardoje Nr. 68. Iškėlė Lietuvos socialdemokratų partija. Dirbo Biudžeto ir finansų (2001–2004 m. – pirmininkas), Europos reikalų (2005–2006 m.) ir Ekonomikos (2006–2008 m.) komitetuose.

2004–2005 m. – finansų ministras dvyliktoje (XXXIII) ir tryliktoje (XXXIV) vyriausybėse.

2006–2008 m. – susisiekimo ministras keturioliktoje (XXXV) Vyriausybėje.

1990–1997, 2000–2002 m. – Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys, 1995–1997 m. – šios savivaldybės valdybos narys.

Nuo 1992 m. – Lietuvos socialdemokratų partijos narys. 1995–1997 m. – Vilkaviškio skyriaus Socialdemokratų partijos pirmininkas. 1999–2005 m. (perrinktas 2001 m.) – Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas. Nuo 2009 m. – Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas.

Domisi valstybės ir savivaldybių finansų valdymo sistema, mokesčių politika.

 

Pomėgiai – literatūra, sportas, užsienio kalbos.

Moka rusų ir anglų kalbas.

Žmona Janina.

Duktė Indrė – magistrantė.

 
© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄNAUJIENOSRODYKLĖKONTAKTAIPAIEŠKASVETAINĖS ŽEMĖLAPISSVEČIŲ KNYGA

http://www.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=6113&p_k=1&p_a=5&p_asm_id=7194&p_kade_id=6