Ekskursija į Seimą 

Virtuali ekskursija

         

Ekskursijas lankytojų grupėms Seimo rūmuose organizuoja ir veda Ryšių su visuomene skyriaus darbuotojai. Jie, atsižvelgdami į lankytojų amžių, supažindina su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra, institucijos struktūra ir, kas itin svarbu – piliečių galimybėmis dalyvauti teisės aktų leidyboje. Darbuotojai, pristatydami instituciją, kurioje sprendimai priimami derinant įvairias nuomones, laikosi politinio nešališkumo principo. Lankytojams pageidaujant organizuojamas susitikimas su Seimo nariu. Taip pat sudaroma galimybė apžiūrėti rūmuose eksponuojamas parodas.

         Parlamente eksponuojamos dokumentų kopijos, nuotraukos ir interjero dalimi esantys simboliai iliustruoja Lietuvos parlamentarizmo istoriją, valstybės raidą lėmusius įvykius, kurių apžvalga – svarbi ekskursijos rūmuose, kuriuose buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė, dalis.

          Ekskursijos į Seimo rūmus yra nemokamos. Jos rengiamos darbo dienomis nuo 9 iki 16 val. (penktadieniais – iki 14.45 val.).

          Pageidaujantiems aplankyti parlamentą, reikia:

  1. Iš anksto (ne vėliau kaip prieš 2 savaites iki planuojamos ekskursijos dienos)  suderinti atvykimą telefonu (8 5) 239 6206 arba el. paštu rsv@lrs.lt.
  2. Ne vėliau kaip likus savaitei iki sutartos ekskursijos dienos el. paštu rsv@lrs.lt atsiųsti paraišką,  kurioje abėcėlės tvarka būtų surašytos visų atvykstančiųjų pavardės. Ryšių su visuomene skyriaus darbuotojui patvirtinus, kad paraiška gauta, laikoma, jog ekskursija yra užregistruota.
  3. Sutartu laiku atvykti į Seimo II rūmus A. Goštauto g. (nuo upės pusės) ir kreiptis į apsaugos darbuotoją.
  4. Atvykus pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą su nuotrauka. Vaikai gali pateikti moksleivio pažymėjimą, gimimo liudijimą.

          Svarbu:

  • Viena ekskursijos grupė yra ne didesnė kaip 35 asmenys. Jei grupė numatoma didesnė, derinant atvykimą telefonu būtina tai paminėti. Tuomet bus skirti du ar daugiau gidų.
  • Ekskursijos trukmė – nuo 1  iki 1.30 val.
  • Pavieniai asmenys registruojami nurodytu telefonu.

 

Parlamento lankytojai. O.Posaškovos nuotrauka

 

        Teminė ekskursija „Parlamento gynyba 1991-aisiais“

         Seime organizuojamos ir teminės ekskursijos „Parlamento gynyba 1991-aisiais“. Jas veda Nepriklausomybės gynėjų sąjungos nariai, dalyvavę Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo gynyboje 1991 metais.

          Teminės ekskursijos metu Laisvės gynėjas pristato Sausio 13-osios memorialo ekspoziciją, papasakoja apie parlamento gynybos organizavimą: kaip buvo statomos barikados aplink rūmus, kaip veikė gynybos štabas, kaip buvo organizuoti gynybiniai postai, kokie naudoti gynybos elementai. Įvykių liudininkas pasidalija prisiminimais apie bandymus veržtis į parlamento rūmus ir pirmąją gynėjų priesaiką.

          Teminės ekskursijos organizuojamos trečiadieniais nuo  10 iki 16 val. Ekskursijos trukmė – nuo 1  iki 1.30 val.  Pageidaujantys teminės ekskursijos, turėtų telefonu (8 5) 239 6206 arba el. paštu rsv@lrs.lt suderinti atvykimo datą ir laiką bei atsiųsti paraišką.

 

 

Posėdžių salė ir Sausio 13-osios memorialas. O.Posaškovos nuotrauka

 

Iki susitikimo Lietuvos Respublikos Seime!

 

Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 239 6206, el. paštas rsv@lrs.lt

 

 

 © Seimo kanceliarija

http://www.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=120&p_k=1