NAUJIENOS STRUKTŪRA IR KONTAKTAI TEISINĖ INFORMACIJA VEIKLA NUORODOS

NAUJIENOS

2016-06-23
Kampanija skelbia, kad pirmas žingsnis, norint padėti vaikams ar jaunimui sveikai ir saugiai augti – juos išklausyti. Žengdami į paauglystę vaikai auga, tyrinėja ir turi progą realizuoti savo individualius gebėjimus, tačiau šiame amžiuje jie yra ir pažeidžiamesni, tad nesveikas gyvenimo būdas, įskaitant narkotikų, tabako ir alkoholio vartojimą – labai pavojingas.
2016-06-10
Su būsimais Vilniaus Maironio progimnazijos ketvirtokais ir penktokais diskutuota apie vaiko teises ir pareigas, patyčias, draugišką internetą ir kitais vaikams aktualiais klausimais.
2016-06-08
Tėvai savo vaikams gali parinkti valstybinę ar nevalstybinę (privačią) ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Siekiant, kad vaikas būtų ugdomas saugioje aplinkoje, gautų geros kokybės ugdymą, saugų maitinimą, kad su vaiku dirbtų kvalifikuotas personalas, tėvams reikia atkreipti dėmesį į kelis dalykus.
2016-06-07
Vaiko teisių apsaugos kontrolierės nuomone, jeigu šeima išsiskyrusi – yra teismo sprendimas dėl santuokos nutraukimo ir vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su vienu iš tėvų, tas tėvas (motina), su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta (ir jų vaikas), registruotas Vilniaus mieste, turi turėti tuos pačius prioritetus, t.y. pirmumo teise gauti vietą darželyje, kaip ir santuokos nenutraukusi šeima (ir jų vaikas), kurioje abu tėvai registruoti Vilniaus mieste.
2016-06-01
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė ir kontrolierės vyriausioji patarėja Eivilė Žemaitytė 2016-06-01 dalyvavo NVO vaikams konfederacijos rengiamoje kasmetinėje „Vaikų žvaigždyno 2016“ šventėje. „Vaikų žvaigždyno“ šventė, skirta tarptautinei vaikų gynimo dienai ir yra rengiama dešimtą kartą.
2016-06-01
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė 2016-06-01 Seimo Žmogaus teisių komitetui pristatė 2015 metų veiklos ataskaitą, apžvelgdama vaiko teisių užtikrinimo padėtį šalyje, supažindindama Komitetą su pagrindinėmis ataskaitinio laikotarpio veiklos sritimis, identifikuotomis vaiko teisių užtikrinimo problemomis, dažniausiai pasitaikančiais vaiko teisių pažeidimais. Pristatymo metu aptarti galimi identifikuotų problemų sprendimo būdai.
2016-05-30
Gegužės 30 d. Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigoje lankėsi projekto „Byla Nr. TEISĖ VASARIŠKAI/2016!“ dalyviai. Pažintinio vizito įstaigoje metu projekto dalyviai susipažino su Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus ir kitų vaiko teisių apsaugos institucijų veikla, vaikų padėtimi Lietuvoje, vaiko teisių gynimo galimybėmis ir kt.
2016-05-27
Gegužės 26 d. Nacionalinėje teismų administracijoje vyko KSU Teisės fakulteto ir socialinių partnerių organizuoto trumpametražių filmų konkurso „14:16:18“ laureatų apdovanojimo šventė. Nacionalinio moksleivių filmų konkurso „14:16:18“ laureatus pasveikino ir Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.
2016-05-27
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė su patarėjais 2016 m. gegužės 27 d. lankėsi Šiaulių rajono savivaldybėje ir dalyvavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuotoje diskusijoje apie Smurto artimoje aplinkoje prevencijos problemas.
2016-05-25
Atsižvelgiant į Lietuvoje vykdomą perėjimo nuo institucinės globos prie šeimos ir bendruomenės teikiamų paslaugų procesą, š. m. gegužės 18-20 d. vaiko teisių apsaugos kontrolierės patarėja Edita Brožaitienė dalyvavo NVO vaikams konfederacijos ir „Žiburio“ fondo bei VšĮ Visuomenės vystymosi ir raidos instituto organizuotame praktiniame seminare Druskininkuose valstybės ir savivaldybės institucijoms ir įstaigoms, skirtame didinti žinias ir įgūdžius deinstitucionalizacijos procese ir vaiko globos srityje.
2016-05-24
Gegužės 24 d. Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigoje lankėsi Sostinės krepšinio mokyklos Goriliukų komanda (gim. 2008 m.). Vaikai daugiau sužinojo apie savo teises ir pareigas, diskutavo, kaip išvengti bėdų ir būti saugiems. Mažuosius krepšininkus domino, ar internetas yra saugi erdvė, kas yra patyčios, koks elgesys yra laikomas smurtu ir kaip elgtis su juo susidūrus. Nudžiugino tai, kad vaikai žino, kur kreiptis pagalbos ištikus bėdai.
2016-04-29
Balandžio 29 d. Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre, vyko 20-asis bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių respublikinio teisinių žinių konkurso „Temidė\" finalas. Finaliniame konkurso etape varžėsi geriausios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Utenos, Tauragės, Telšių ir Marijampolės apskričių mokinių komandos.
2016-04-29
2016 m. balandžio 26-27 dienomis Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė dalyvavo Tarptautinio ombudsmenų tinklo (angl. International Ombudsman Institute, IOI) bei Katalonijos Ombudsmeno Rafael Ribó organizuotoje konferencijoje „Iššūkiai žmogaus teisėms šiandien: grėsmės, su kuriomis susiduria ombudsmenai“.
2016-04-21
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė ir kontrolierės vyriausiosios patarėjos Eivilė Žemaitytė bei Audronė Bedorf 2016-04-20 dalyvavo Seimo Vaiko gerovės parlamentinės grupės posėdyje.
2016-04-19
Siekdami atkreipti Lietuvos vyresniųjų klasių moksleivių dėmesį į teisės žinių svarbą žmogaus gyvenime, jų pačių teises ir pareigas, teisinę atsakomybę, Kazimiero Simonavičiaus universiteto Teisės fakultetas, Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija bei Nacionalinė teismų administracija skelbia nacionalinį konkursą „14:16:18“
2016-04-19
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė su patarėjais 2016-04-19 lankėsi Širvintų rajono savivaldybėje. Susitikimo su rajono mere Živile Pinskuviene, merės pavaduotoja Irena Vasiliauskiene bei savivaldybės administracijos vadovais aptarta vaiko teisių padėtis savivaldybėje, nagrinėti individualūs galimų vaiko teisių pažeidimų, nagrinėjamų Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigoje, atvejai, savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus pavaldumo keitimo klausimas.
2016-04-12
Balandžio 12 d. prie sienos su Baltarusija esančios Švenčionių užkardos ruože Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai surengė taktines nelegalių migrantų sulaikymo pratybas. Jų metu VSAT Ignalinos rinktinės pasieniečiai realiomis sąlygomis imitavo didelės grupės pažeidėjų sulaikymą prie pat sienos. Pratybų metu taip pat buvo tikrinamas VSAT sąveikos efektyvumas su kitomis atsakingomis institucijomis – policija, Viešojo saugumo tarnyba, savivaldos atstovais.
2016-04-04
Sekmadienį, balandžio 3 d. vaikai iš visos Lietuvos specialiųjų ugdymo įstaigų ir pensionatų susirinko į tradicinę Atvelykio mugę ,,Angelų vaikai – su meile Jums“, kurią jau dvyliktus metus surengė Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga kartu su VšĮ kultūros ir švietimo centru Vilniaus mokytojų namais.
2016-04-04
Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigoje aktyviai lankosi mokinių ir globos namų auklėtinių grupės, vyksta diskusijos ir pokalbiai su kontroliere aktualiomis vaiko teisių apsaugos temomis.
2016-03-30
Sekmadienį, balandžio 3 d. nuo 11 iki 15 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vilniečių ir miesto svečių lauks šilta ir jauki kasmetinė Atvelykio mugė ,,Angelų vaikai – su meile Jums“.
2016-03-22
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė prašo apsvarstyti galimybes įtvirtinti Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme ligos pašalpos skyrimo kriterijus, šeimos nariui slaugant vaiką, kuriam indikuotinos reabilitacijos paslaugos.
2016-03-21
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė, siekdama tiesioginio bendradarbiavimo pagrindu užtikrinti tinkamą vaikų nuomonės išklausymą ir jų visavertį dalyvavimą priimant su vaiko gerove susijusius sprendimus, 2016 m. kovo 17 d. įstaigoje susitiko su Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) ir Lietuvos mokinių parlamento (LMP) atstovais.
2016-03-14
Kovo 14-20 dienomis jau septintą kartą visoje Lietuvoje vyks „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“. Šiemet prie iniciatyvos prisijungė tūkstantis ugdymo įstaigų, nevyriausybinių, valstybinių ir verslo organizacijų, kurios savo veiklomis skatins tiek vaikus, tiek suaugusiuosius pastebėti patyčias, tinkamai į jas reaguoti ir bendromis jėgomis stabdyti patyčių plitimą.
2016-03-08
Vaiko dalyvavimas visuomenės gyvenime – vertybė, užtikrinanti sėkmingą vaiko vystymąsi, todėl vaiko teisių apsaugos kontrolierė E. Žiobienė kviečia aktyvias ir iniciatyvias mokyklinio amžiaus vaikų grupes atvykti į Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigą (Plačioji g. 10, Vilnius) padiskutuoti aktualiomis vaiko teisių apsaugos temomis ir kartu susipažinti su įstaigos veikla.
2016-03-07
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė 2016-03-07 susitiko su Vaikų globos namų direktorių asociacijos atstovais. Susitikimo metu aptarta vykdoma vaikų globos sistemos pertvarka, jos organizavimo ir vykdymo skirtumai savivaldybėse, skirtingas savivaldybių požiūris į vykdomas reformas, kartais pasitaikantis formalus savivaldybių (globos namų) steigėjų požiūris į vaikų poreikių vertinimą ir jų nuomonės išklausymą šiame procese. Globos namų vadovai akcentavo nepakankamą savivaldybių vadovų ir atstovų bendradarbiavimą su vaikų globos namais, vaikų globos namų atstovų neįtraukimą į pertvarkos procesus ir informacijos apie numatomus pasikeitimus trūkumą ir visų išsakytų problemų įtaką institucijose globojamiems vaikams.
2016-03-04
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė 2016-03-04 lankėsi Jonavos rajono savivaldybėje. Susitikimo su rajono meru Mindaugu Sinkevičiumi, administracijos direktoriumi Jonu Klemensu Sungaila ir savivaldybės struktūrinių padalinių, dirbančių vaiko teisių užtikrinimo srityje, metu aptarta vaiko teisių padėtis savivaldybėje, savivaldybės struktūrinių padalinių tarpusavio bendradarbiavimo klausimai, iškylančios vaiko teisių užtikrinimo problemos bei vaikų teisių apsaugos priemonių įgyvendinimo savivaldybėse perspektyvos.
2016-02-25
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė, nepaneigdama Konstitucinės pedagogų, ginančių savo ekonominius ir socialinius interesus, teisės streikuoti, reiškia susirūpinimą susidariusia padėtimi dėl vykstančio pedagogų streiko ir jo poveikio vaiko teisės į mokslą įgyvendinimui.
Naujienų archyvas 2016
Naujienų archyvas 2015
Naujienų archyvas 2014
Naujienų archyvas 2013
Naujienų archyvas 2012
Naujienų archyvas 2011