Seimo nariai - Rokas ŽILINSKAS 

EN  FR
Rokas ŽILINSKAS
 
Rokas ŽILINSKAS

 

Seimo narys nuo 2008-11-17 iki 2012-11-16.
Išrinktas pagal sąrašą,
iškėlė Tautos prisikėlimo partija
 
  
Pareigos
Seimo komitetuoseSeimo komisijoseSeimo frakcijoseParlamentinėse grupėse
Komandiruotės ir kelionės
Biografija
Gimė 1972 m. liepos 20 d. Vilniuje vaikų lopšelio auklėtojos ir plaukimo trenerio šeimoje.

Gyveno Senamiestyje, tad sulaukęs septynerių ėmė lankyti čia pat esančią Antano Vienuolio vidurinę mokyklą (dabar – A. Vienuolio pagrindinė mokykla ir Vytauto Didžiojo gimnazija); baigė 27-ąją vidurinę mokyklą (dabar – Vilniaus Jono Basanavičiaus vidurinė mokykla).

Nuo mažumės svajojo tapti chirurgu. Tačiau mylima geografijos mokytoja itin sudomino savo dėstomu dalyku, vėliau politologija, politika. Drauge įkūrė pirmą SSRS jaunųjų lektorių tarptautininkų klubą, kurio prezidentu ir tapo – skaitė paskaitas jaunesnių klasių moksleiviams savo ir kitose mokyklose.

Tai pastūmėjo apsispręsti: paskutiniais mokslo metais nutarė tapti žurnalistu ir vos baigęs mokyklą įstojo į Vilniaus universiteto Žurnalistikos fakultetą.

Nuo pat pirmo kurso ėmė dirbti žiniasklaidoje: iš pradžių spaudoje, paskui radijuje, galiausiai televizijoje.

Penktame kurse eksternu išlaikęs paskutinę sesiją, išvyko studijuoti į geriausią žurnalistikos mokyklą Azijoje – Indijos masinės komunikacijos institutą. Po pusės metų studijų Delyje grįžęs su diplomu apsigynė diplominį darbą ir Vilniaus universitete, gavo aukščiausią įvertinimą ir jau kaip diplomuotas žurnalistas tęsė darbą Nacionalinėje televizijoje, vėliau LNK žinių tarnyboje – įgyvendino diplominio darbo idėjas.

Buvo ne tik žinių vedėjas, dirbo užsienio naujienų redaktoriumi, nušvietė svarbiausius pasaulio įvykius. Taip pat tobulinosi JAV informacijos tarnybos kursuose Vašingtone, gausybėje Europos žurnalistikos centro seminarų Europos šalyse.

Po aštuoniolikos metų darbo žiniasklaidoje nutarė baigti žurnalisto karjerą ir pasukti politiko keliu – tapti Lietuvos Respublikos Seimo nariu ir toliau darbuotis Tėvynės labui.

Pirmininkaudamas Seimo Atominės energetikos komisijai siekia, kad Lietuvoje būtų pastatyta nauja atominė elektrinė.

 

Pomėgiai – literatūra, kinas, kelionės.

Moka rusų, lenkų ir anglų kalbas.

© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ