Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Vyriausybė privalo ryžtingai priešintis didžiųjų Europos Sąjungos valstybių siūlymams didinti mokesčių naštą

Liberalų ir centro sąjunga stebisi Finansų ministerijos ir Vyriausybės pasyvumu, ne pirmą kartą girdint Prancūzijos bei Vokietijos raginimus kelti mokesčius naujosiose ES šalyse. Tvirtinti, kad tokie reikalavimai ne naujiena, bet jie nebus privalomi, yra neatsakinga. Lietuvos Vyriausybė turėtų aiškiai pasakyti, kad mokesčių politiką Lietuvoje sprendžia būtent ji. Kitos ES šalys neturi teisės nurodinėti, kokie pelno, gyventojų pajamų ar socialinio draudimo mokesčiai turi būti Lietuvoje, ypač kai siūloma tuos mokesčius didinti.

Pasak Liberalų ir centro sąjungos valdybos nario Gintaro Steponavičiaus, akivaizdu, kad taip didžiosios Europos valstybės norėtų spręsti vidaus ekonomikos bei kapitalo nutekėjimo problemas. “Jeigu Prancūzijos ministrai gali grasinti mažesnius mokesčius turinčioms šalims sumažinti struktūrinių fondų paramą, tai kodėl Lietuvos ministrai negalėtų pareikalauti iš Prancūzijos sumažinti savo mokesčius ir taip priartėti prie ES naujokių” – sako G. Steponavičius.

Liberalų ir centro sąjunga ir toliau gins nuoseklų gyventojų pajamų ir kitų mokesčių mažinimą Lietuvoje, nes tik gali užtikrinti tolimesnį sėkmingą Lietuvos ūkio augimą ir konkurencingumą.

Liberalų ir centro sąjungos spaudos tarnyba

Tel. 8 5 2 39 63 51
Naujausi pakeitimai - 2004 09 08.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas