Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalų ir centro frakcijos seniūnas siūlo perduoti Klaipėdos jūrų uosto valdymą miesto savivaldybei

 

Liberalų ir centro frakcijos Seime seniūnas Eligijus Masiulis siūlo Seimui priimti nutarimą, įpareigojantį Lietuvos Vyriausybę kuo skubiau parengti Klaipėdos municipalinio jūrų uosto įstatymą, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto valdymą perduodant Klaipėdos miesto savivaldybei.

Klaipėdoje gyvenantis Seimo narys įsitikinęs, kad uostamiesčio savivaldybė privalo turėti daugiau teisių, tvarkant ir plėtojant jūrų uostą. “Sutinku, kad uostas yra visos Lietuvos vartai į jūrą, tačiau jis, visų pirma, yra Klaipėdos miesto dalis. Dešimtys tūkstančių klaipėdiečių gyvena iš uosto arba su uostu susijusių verslų” – sako E. Masiulis. Pagaliau, pasak parlamentaro, Klaipėdos miesto plėtra, ekologinė miesto situacija, naujų poilsio zonų steigimas ir senųjų priežiūra turėtų būti miesto savivaldybės rūpestis, o ne priklausyti nuo Vilniaus kabinetuose priimtų sprendimų.

Liberalų ir centro frakcijos Seime seniūnas įsitikinęs, kad tokį jo pasiūlymą palaikytų absoliuti dauguma klaipėdiečių ir tikisi, jog Seimas pritars nutarimui įpareigoti Vyriausybę jau iki šių metų spalio 1 d. parengti atitinkamą įstatymą.

Pasak E.Masiulio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto valdymas turėtų būti perduotas Klaipėdos miesto savivaldybei, neatidėliojant šio sprendimo metų metams.

 

Liberalų ir centro sąjungos spaudos tarnyba

 
Naujausi pakeitimai - 2004 08 23.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas