Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Progresyviniai mokesčiai – socialdemokratų priešrinkiminis triukas

 

Seimo socialdemokratų siūlymą Vyriausybei svarstyti galimybę artimiausiu metu Lietuvoje įvesti progresyvinį gyventojų pajamų mokestį Seimo Liberalų ir centro frakcija vertina kaip priešrinkiminį triuką. Frakcijos seniūno pavaduotojas prof. Kęstutis Glaveckas primena, kad socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Finansų ministerija neseniai nustatė, kad įvesti progresyvinius mokesčius Lietuvos ekonomikai nėra naudinga.

“Progresyvinių mokesčių įvedimas dar labiau paskatins kvalifikuotų, aukštąjį išsilavinimą turinčių darbuotojų išvykimą iš Lietuvos, mat šie žmonės turės mokėti didesnius mokesčius nei kiti. Tai turės didelę žalą šalies ūkiui”, - teigė K.Glaveckas.

Jis abejoja, ar socialdemokratai pajėgtų šioje Seimo kadencijoje keisti mokesčių sistemą, nes

šis parlamentas to paprasčiausiai nespėtų. “Todėl tokias kalbas reikėtų vertinti kaip žmonių mulkinimą aiškinant, kad socialdemokratai jais rūpinasi”, - sakė K.Glaveckas.

Parlamentaras taip pat priminė, kad socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Brazauskas neseniai parėmė Liberalų ir centro sąjungos iniciatyvą mažinti gyventojų pajamų mokestį, siekiant stiprinti Lietuvos konkurencingumą pritraukiant užsienio investicijas ir išlaikant jau esančias darbo vietas. Finansų ministerija jau atliko skaičiavimus kaip kistų biudžeto surinkimas mažinant mokesčius. K.Glavecko įsitikinimu, socialdemokratų mėtymasis nuo mokesčių mažinimo iki progresyvinių mokesčių demonstruoja nenuoseklią politiką.

“Tokiu atveju kompromisiniu siūlymu laikyčiau būtinybę didinti neapmokestinamąjį minimumą iki 500 litų. Tai garantuotų didesnes pajamas visiems žmonėms",- sakė K.Glaveckas. Jo teigimu, progresyvinis pajamų mokestis faktiškai jau dabar galioja, nes valstybei nustačius neapmokestinamąjį minimumą mažiau uždirbantys ir sumoka mažesnį mokestį.

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51;8-699-04-072

2004-07-15
Naujausi pakeitimai - 2004 07 15.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas