Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Siūloma peržiūrėti tuščių laikmenų mokesčio taikymą

Vilnius, kovo 10 d. (BNS). Tuščių laikmenų mokesčiu siūloma nebeapmokestinti kietųjų diskų, diskelių ir visų tipų elektroninių kortelių su atmintimi.

"Kelis mėnesius šis mokestis bus mokamas, o per tą laiką bus sugalvota, kaip jo iš vengti", - spaudos konferencijoje trečiadienį Seime sakė liberalcentristas Gintautas Babravičius.

Asociacijos "Infobalt" ekspertė Vilma Misiukonienė BNS teigė, kad kietųjų diskų, diskelių ir visų tipų elektroninių kortelių su atmintimi apmokestinimas nelogiškas.

"Tik iki 8 proc. parduodamų kietųjų diskų yra naudojami garso ir vaizdo įrašams atkurti, todėl žala autorių teisių turėtojams visai minimali. Ar teisinga, kad verslininkai turi mokėti už tas kopijas, kurių jie nedaro?" - sakė V.Misiukonienė.

G.Babravičius siūlo nedelsiant pradėti svarstyti kai kurių tuščių laikmenų apmokestinimo pagrįstumą ir priimti politinį sprendimą.

"Niekas nenori kūrinių autorių sąskaita priimti sprendimo, todėl čia reikalingas politinis sprendimas", - teigė G.Babravičius.

6 proc. didmeninės kainos dydžio mokestis kūriniams atkurti naudojamoms laikmenoms - tuščioms garso ir vaizdo kasetėms, kompaktinėms plokštelėms bei kompiuterių kietiesiems diskams, diskeliams, visų tipų elektroninėms kortelėms su atmintimi - pradėtas taikyti nuo šių metų pradžios.
Naujausi pakeitimai - 2004 03 10.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas