Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Lietuva Europarlamente sulaukė gerų įvertinimų

 

Pasak Lietuvos Seimo stebėtojo Europos Parlamente (EP), Liberalų ir centro frakcijos nario Armino Lydekos, šiandien Europos Parlamento posėdyje Strasbūre, kur buvo svarstoma Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininko Elmaro Broko parengta ataskaita apie dešimties Rytų ir Vidurio Europos valstybių pasirengimą narystei Europos Sąjungoje, Lietuva buvo įvertinta labai palankiai. “Šiandien Lietuvos spaudoje pasirodžiusi informacija, kad Lietuva vertinama labai neigiamai neatitinka tikrovės”, - sakė A.Lydeka.

Pasak Lietuvos Seimo stebėtojo Europos Parlamente, Lietuva daugiausiai kritikos sulaukė dėl mažos pažangos kovos su korupcija srityje, tačiau dėl to buvo kritikuotos beveik visos valstybės. “Blogiausiai iš visų šalių kandidačių pagal pažangą vykdant įsipareigojimus Europos Sąjungai įvardintos Vengrija ir Lenkija, tuo tarpu Lietuva sulaukė bene mažiausiai kritikos”, - teigė ką tik pasibaigusiame ataskaitos svarstyme dalyvavęs A.Lydeka.

Lietuvos parlamentaras per EP Liberalų demokratų ir reformatorių frakciją, kurios veikloje dalyvauja, pasiekė, kad iš ataskaitos projekto prieš jos svarstymą Europos Parlamente būtų išbraukti tikrovės apie Lietuvą neatitinkantys faktai. Dokumento projekte buvo pateikti klaidingi duomenys, kad nedarbas Lietuvoje šiuo metu siekia iki 30 proc. Dokumento tekste, A.Lydekos siūlymu, Lietuva buvo paminėta kaip viena pavyzdingiausių sprendžianti tautinių mažumų problemas.

2004 03 10

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

 
Naujausi pakeitimai - 2004 03 10.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas