Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Seime inicijuojamas sutarties su “Respublika” klausimas

 

Po prieštaringai visuomenėje ir užsienyje įvertintų dienraščio “Respublika” publikacijų Seimo pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius kreipėsi į Seimo pirmininką Artūrą Paulauską bei laikinąjį parlamento kanclerį Arvydą Kregždę siūlydamas artimiausioje Seimo valdyboje svarstyti klausimą dėl Seimo sutarties su “Respublika” likimo.

Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija su dienraščio “Respublika” leidėjais yra sudariusi sutartį dėl mokamos informacijos spausdinimo apie įstatymų leidybą, renginius Seime. “Respublikoje” už mokesčių mokėtojų lėšas spausdinama ir kitokia su Seimu susijusi informacija.

“Po pastaruoju metu “Respublikoje” pasirodančių antisemitinių, tautinę nesantaiką kurstančių publikacijų, kyla klausimas ar parlamentui garbinga už mokesčių mokėtojų lėšas šalia tokių rašinių spausdinti informaciją apie įstatymų leidybą ir kitus svarbius valstybinius reikalus”, - kreipimosi į Seimo vadovybę motyvus dėstė G.Steponavičius.

2002-2003 metais Seimo kanceliarija “Respublikos” leidėjams už informacijos spausdinimą sumokėjo virš 160 tūkst. litų.

“Respublikos” redaktoriaus Vito Tomkaus publikacijas antisemitinėmis ir kurstančias nesantaiką pavadino visuomeninės Lietuvos organizacijos, užsienio diplomatai ir politikai.

2004 03 04

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

 
Naujausi pakeitimai - 2004 03 05.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas