Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

LiCS ragina socialdemokratus nevilkinti apkaltos proceso

 

Liberalų ir centro frakcijos seniūnas parlamente Eligijus Masiulis valdančiosios Socialdemokratinės koalicijos frakcijos vadovybės siūlymą daryti pertrauką prezidento Rolando Pakso apkaltos procese, kol bus gauta Konstitucinio teismo išvada, laiko nelogišku.

“Dauguma Lietuvos žmonių jau pavargo nuo šios temos ir laukia apkaltos pabaigos, kuri išaiškintų, ar prezidentas sulaužė priesaiką tautai ir pažeidė Konstituciją, todėl socdemų siūlymas apkaltos procese daryti pertrauką dar labiau nukels jo pabaigą ir gilins visuomenės susipriešinimą”, - teigė E.Masiulis, apgailestaudamas, kad apkalta gali užsitęsti iki vasaros.

Liberalų ir centro frakcijos seniūnas pabrėžė, jog Seimo Etikos ir procedūrų komisija, išaiškinusi Seimo Statutą, leido parlamente pradėti apkaltos procesą nesulaukus Konstitucinio Teismo išvadų. E.Masiulio manymu, būtų nelogiška, jei specialiajai Seimo komisijai paskelbus, kad kaltinimai prezidentui yra pagrįsti, tokius pačius tyrimus iš naujo atliktu ir Konstitucinis teismas, ir Seimas. “Mes remiame premjero Algirdo Brazausko poziciją, kad apkalta būtų baigta kuo greičiau. Negalime leisti, kad įstojus į NATO ir Europos Sąjunga šis procesas užsitęstų, - teigė E.Masiulis. – Kuo ilgiau mes negalėsime išsiaiškinti teisybės, kuo ilgiau politikai ir šalies vadovai aiškinsis, kas kaltas, kuo ilgiau artėjant rinkimams bus priešinama visuomenė tuo blogiau bus Lietuvos žmonėms ir šalies įvaizdžiui. Aš tikiuosi, kad socialdemokratai tai supranta ir prisiims atsakomybę už savo sprendimus”.

2004 03 04

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

 

 
Naujausi pakeitimai - 2004 03 05.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas