Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

RST privatizavimo nesėkmė atskleidė ydingą Vyriausybės politiką

Vyriausybės ketinimai nutraukti Rytų skirstomųjų tinklų privatizavimą atskleidė ydingą valdančiosios daugumos politiką, įsitikinęs Seimo Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. Jo manymu, nutraukti vienos didžiausių šalies įmonių privatizavimą nuspręsta, nes šiame procese atsisakė dalyvauti valdžios proteguota Vokietijos įmonė “EON Energie”.

“Jeigu Vyriausybė ir Seimo dauguma priiminėdama įstatymus nebūtų protegavusi vienos bendrovės ir kitiems užsienio ir Lietuvos investuotojams nebūtų leidusi suprasti, kad dalyvauti konkurse neverta, privatizavimo rezultatai galėjo būti visai kitokie”, - sako E.Masiulis. Anot jo, tokia valdančiosios daugumos politika ne tik atbaidė potencialius Rytų skirstomųjų tinklų pirkėjus bet ir nesudarė prielaidų dėl didesnės konkurencijos pakelti bendrovės kainos.

“Nors Vyriausybė visai neseniai Valstybės turto fondo vadovams pakėlė atlyginimus už gerą darbą, tenka pripažinti, kad tai jau ne pirmas pastaruoju metu žlugęs didelės įmonės privatizavimo procesas”, - teigė E.Masiulis.

Liberalų ir centro frakcijos seniūno manymu, Vyriausybės bei Valstybės turto fondo vykdyto Rytų skirstomųjų tinklų privatizavimo žlugimas nėra pateisinamas, nes valstybei nepavyko ne tik geromis sąlygomis parduoti pelningai dirbančios įmonės, bet gali tekti mokėti milijonines kompensacijas konkurse dalyvavusiai Estijos bendrovei “Eesti Energia”.

2004-03-01

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072
Naujausi pakeitimai - 2004 03 01.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas