Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Vyriausybė švaisto lėšas likviduodama cukraus perteklių fabrikuose

 

Šios dienos Vyriausybės sprendimas, kad cukraus pertekliaus fabrikuose realizavimui iš valstybės biudžeto teks skirti apie 50 mln. litų rodo, kad Ministrų kabinetas ir toliau nesugeba įvesti tvarkos cukraus sektoriuje, teigia Seimo Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Vykdant Europos Sąjungos reikalavimus Lietuva turės likviduoti cukraus perteklių fabrikų sandėliuose. Prognozuojama, kad gegužės 1 dieną cukraus perteklius fabrikuose sieks apie 43 tūkst. tonų, o jam eksportuoti iš valstybės biudžeto teks skirti apie 50 mln. litų. Nepardavusi cukraus pertekliaus Lietuva gautų baudą.

“Susidariusi situacija rodo, kad mūsų Vyriausybė niekaip negali įvesti tvarkos cukraus sektoriuje. Vietoje to, kad mokesčių mokėtojų lėšos būtų investuojamos į kaimo modernizavimą arba padėtų perorientuoti per daug cukrinių runkelių užauginančius ūkininkus, dabar 50 milijonų litų bus išvaistyti cukraus pertekliui likviduoti", - teigė E.Masiulis. Nutarimo projektą parengusios Žemės ūkio ministerijos teigimu, cukraus perteklius susidarė ir dėl kontrabandos, ir dėl cukraus vartojimo mažėjimo.

Pasak E.Masiulio, dėl cukraus pertekliaus atsiradimo kalta pati Vyriausybė, nes jai pavaldžios institucijos nesugeba sustabdyti cukraus kontrabandos. Valstybės institucijos taip pat turėtų prisiimti atsakomybę dėl to, kad cukraus Lietuvoje leidžiama gaminti daugiau nei reikia.
“Todėl ši našta gula ant visų žmonių. Dėl netinkamos Vyriausybės politikos cukrus Li
etuvoje šiuo metu yra brangiausias mūsų regione”, - sakė E.Masiulis.

2004 02 25

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

 
Naujausi pakeitimai - 2004 02 26.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas