Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

LiCS neramina “baltarusiškų” metodų taikymas šalies Prezidentūroje

 

Seimo Liberalų ir centro frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio teigimu, prezidento Rolando Pakso atstovės spaudai Jūratės Overlingienės sprendimas atimti akreditaciją dirbti Prezidentūroje LNK žurnalistui primena Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos metodus, kuriais kovojama prieš laisvą spaudą.

“Mokesčių mokėtojų išlaikoma Prezidentūra yra vieša valstybės institucija, tačiau iš paskutiniųjų veiksmų galima suprasti, kad Prezidento patarėjai rūmus S.Daukanto aikštėje suvokia kaip asmeninį ofisą, kur jie gali daryti ką nori”, - teigė E.Masiulis.

Nors prezidento atstovė spaudai tvirtina, kad LNK žurnalistai pažeidė jos pačios sugalvotas darbo Prezidentūroje taisykles, E.Masiulio įsitikinimu, šis reglamentas prieštarauja Visuomenės informavimo įstatymui, kuriame aiškiai nurodoma žurnalistų teisė gauti informaciją iš valstybės institucijų, draudimą riboti žurnalistų veiklą, persekioti juos.

Liberalų ir centro frakcijos seniūno įsitikinimu, sprendimą atimti akreditaciją iš LNK žurnalisto galima suprasti kaip bandymą persekioti žurnalistus už kritiką prezidentui ir mėginimus paskelbti visuomenei apie prieštaringai vertinamus įvykius Prezidentūroje. “Po tokių veiksmų kyla natūralus klausimas, kodėl Prezidentūra taip bijosi, kad visuomenė vis daugiau žino apie įvykius joje ir kai ką nuo žmonių bandoma nuslėpti”, - sakė E.Masiulis.

2004 02 24

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

 
Naujausi pakeitimai - 2004 02 26.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas