Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

V.Junokas LiCS neištesėjo pažado pateikti įtariamų politikų sąrašo

 

Ketvirtadienį Seimo Liberalų ir centro frakcija gavo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovo Valentino Junoko laišką, kuriuo atsisakoma pateikti į žemės sklypų grobstymo skandalą galimai įsivėlusių frakcijos narių sąrašą. Tai padaryti V.Junokas pažadėjo praėjusį mėnesį.

Liberalų ir centro frakcijos vadovybę nustebino V.Junoko laiške išdėstyti argumentai dėl kurių įtariamų politikų pavardės šiuo metu neva negali būti paviešintos.

Pasak V.Junoko, sąrašų viešinti negalima ir dėl nustatytų netikslumų Registrų centro duomenų bazėse. V.Junokas taip pat skundžiasi, kad STT neturi kvalifikuotų specialistų, kurie galėtų įvertinti žemės sklypų įsigijimo teisėtumą. Dėl to sausio pabaigoje buvo kreiptasi į Vyriausybę su prašymu skirti lėšų iš rezervo fondo naujiems darbuotojams samdyti.

“Tokie pono V.Junoko pasiaiškinimai nėra pateisinami, nes Seimas STT dar vasarą įpareigojo atlikti tyrimą. Galima daryti išvadą, kad pusę metų nieko rimto nebuvo daroma, jei tik dabar nuspręsta tyrimui atlikti samdyti ekspertus”, - teigė Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. V.Junokas kelis pastaruosius mėnesius visuomenei skelbė skirtingus šios kadencijos parlamento narių, kurie galėjo neteisėtai įsigyti sklypus, skaičius, tačiau dabar pradėjo aiškinti, kad sąrašas gali būti netikslus dėl klaidų Registrų centro duomenų bazėse.

“STT vadovas, tikiuosi pats to nenorėdamas, įsivėlė į politinį žaidimą, kuriuo bandoma sumenkinti Seimo reputaciją. Gal tuoj išgirsime, kad Seime yra įtariamų automobilių vagių, tačiau jų pavardžių STT nepateiks”, - ironizavo E.Masiulis.

Liberalų ir centro frakcija toliau reikalauja, kad įtariamų politikų sąrašas būtų paviešintas. “Tik skaidrumas ir viešumas galėtų išspręsti susidariusią situaciją”, - įsitikinęs E.Masiulis.

2004 02 05

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

 

 
Naujausi pakeitimai - 2004 02 09.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas