Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija prašo ištirti ar partijų nariai gali dirbti STT

 

Liberalø ir centro frakcija kreipėsi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą ir Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisiją, kad šios ištirtø vakar šalies televizijø paskelbtą informaciją, jog Specialiøjø tyrimø tarnyboje (STT) pažeidžiant įstatymus gali dirbti politiniø partijø nariai.

Skandalas dėl STT darbuotojø kilo po to, kai paaiškėjo, kad Specialiøjø tyrimø tarnyboje pastaruoju metu vienas po kito įdarbinami su proprezidentine Liberalø demokratø partija susijæ asmenys. Darbą STT gavo partijos pirmininko Valentino Mazuronio žmona ir partijos Elektrėnø skyriaus pirmininkas Algimantas Adomaitis. Žiniasklaida atkreipė dėmesį, kad šiø asmenø įdarbinimas sutapo su dažnu STT vadovo Valentino Junoko lankymusi Prezidentūroje.

“Žinant, kokia veikla užsiima Specialiøjø tyrimø tarnyba, ir kad ši institucija pastaruoju metu vis dažniau kaltinama vykdant politinius užsakymus, žiniasklaidos paskelbti faktai verčia atlikti objektyvø tyrimą ar nebuvo pažeisti įstatymai”, - rašoma Liberalø ir centro frakcijos kreipimesi parlamentinei komisijai ir komitetui. Rašte pabrėžiama, kad aiškindami šį faktą STT ir kai kurie parlamentarai skirtingai interpretuoja STT veiklą reglamentuojančius įstatymus.

2004 02 05

Liberalø ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2004 02 09.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas