Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija prašo ištirti ar partijų nariai gali dirbti STT

Liberalų ir centro frakcija kreipėsi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą ir Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisiją, kad šios ištirtų vakar šalies televizijų paskelbtą informaciją, jog Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) pažeidžiant įstatymus gali dirbti politinių partijų nariai.

Skandalas dėl STT darbuotojų kilo po to, kai paaiškėjo, kad Specialiųjų tyrimų tarnyboje pastaruoju metu vienas po kito įdarbinami su proprezidentine Liberalų demokratų partija susiję asmenys. Darbą STT gavo partijos pirmininko Valentino Mazuronio žmona ir partijos Elektrėnų skyriaus pirmininkas Algimantas Adomaitis. Žiniasklaida atkreipė dėmesį, kad šių asmenų įdarbinimas sutapo su dažnu STT vadovo Valentino Junoko lankymusi Prezidentūroje.

“Žinant, kokia veikla užsiima Specialiųjų tyrimų tarnyba, ir kad ši institucija pastaruoju metu vis dažniau kaltinama vykdant politinius užsakymus, žiniasklaidos paskelbti faktai verčia atlikti objektyvų tyrimą ar nebuvo pažeisti įstatymai”, - rašoma Liberalų ir centro frakcijos kreipimesi parlamentinei komisijai ir komitetui. Rašte pabrėžiama, kad aiškindami šį faktą STT ir kai kurie parlamentarai skirtingai interpretuoja STT veiklą reglamentuojančius įstatymus.

2004 02 05

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2004 02 05.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas