Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Pradėjęs apkaltą Prezidentui Seimas turi apsivalyti ir pats

Liberalų ir centro frakcija sveikina Seimo pirmininko Artūro Paulausko sprendimą reaguoti į Liberalų ir centro frakcijos siūlymą surengti parlamentinių frakcijų atstovų diskusiją dėl galimybės pradėti apkaltos procesą skandalingai pagarsėjusiam Seimo nariui Vytautui Šustauskui.

Liberalų ir centro frakcija mano, kad šiuo metu yra pakankamai argumentų, kurie leidžia pradėti apkaltos procesą nedelsiant. “Susitikimuose su rinkėjais pasigirsta pastabų, kad pradėję apkaltą Prezidentui Rolandui Paksui Seimo nariai nemato kai kurių savo kolegų nederamo elgesio. Sprendimas pradėti apkaltą V.Šustauskui parodytų visuomenei, jog Seimas sugeba bei yra pasiryžęs apsivalyti ir pats”, - teigė Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Opozicinės frakcijos seniūno manymu, pradėjus apkaltos procesą V.Šustauskui, atitinkami pareigūnai šiam Seimo nariui turėtų apriboti galimybę nešiotis šaunamąjį ginklą. Apie tai, kad V.Šustauskas gali turėti šaunamąjį ginklą žiniasklaida pranešė tada, kai parlamentaras prieš kelis metus paragino “įvesti tvarką” Seime Armėnijos parlamento pavyzdžiu.

“Žinant nenuspėjamą V.Šustausko būdą, jis apkaltos metu pasinaudodamas šaunamuoju ginklu gali imtis neprognozuojamų veiksmų”, - sakė E.Masiulis.

Liberalų ir centro frakcijos seniūno įsitikinimu, apkaltos V.Šustauskui procedūra galėtų užsitęsti ne daugiau kaip du mėnesius, nes dėl šio parlamentaro nereikėtų kreiptis į Konstitucinį teismą. “Šiuo atveju mes galėtume apsieiti be Konstitucinio teismo, nes kai kurie minėto Seimo nario veiksmai akivaizdžiai nedera su Seimo nario priesaika”, - teigė E.Masiulis.

2004 01 21

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2004 01 22.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas