Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalcentristai prieštaraus privilegijuotų asmenų rato plėtimui

 

Liberalų ir centro frakcija Seime rytoj nepritars Vyriausybės iniciatyvai skirti valstybines pirmojo laipsnio pensijas pirmosios po nepriklausomybės atkūrimo Vyriausybės nariams. Opozicinės frakcijos manymu, tokiu sprendimu šalies valdžia toliau tęstų ydingą praktiką, kurios pasekmė - privilegijuotų asmenų rato plėtimas.

Liberalų ir centro frakcija pastebi, jog praėjusiais metais ir taip buvo smarkiai praplėstas privilegijų ratas - Nepriklausomybės Akto signatarams skiriant valstybinę rentą, nustatant naujus “nusipelnusių” asmenų kategorijas - valstybinių pensijų gavėjus.

Liberalų ir centro sąjungos Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko Artūro Meliano nuomone, žmogaus nuopelnai valstybei turi būti įvertinti jį apdovanojant, skiriant vienkartines pinigines premijas, o ne didesnes senatvės pensijas.

“Lietuvoje jau seniai reikėjo atskirti socialinę apsaugą ir nuopelnų įvertinimą. Taip būtų sutaupomos biudžeto lėšos, kurias galima panaudoti paprastų žmonių pensijų didinimui”, - teigė A.Melianas. Parlamentaras pabrėžė, jog nedidinant privilegijuotojų pensininkų rato būtų paprasčiau siekti socialinio teisingumo.

Liberalų ir centro frakcijos įsitikinimu, Seimo sprendimas skirti pirmojo laipsnio pensijas pirmosios Vyriausybės nariams greičiausiai bus neigiamai įvertintas daugelio šalies gyventojų ir tai gali pabloginti istorinės Vyriausybės įvaizdį.

2004 01 14

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2004 01 14.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas