Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Seimas pateiks nuomonę dėl hidroelektrinės statybos ant Nemuno

Seimo Liberalų ir centro frakcijos narys Algis Kašėta parengė Seimo rezoliucijos projektą, kuriuo siūloma rekomenduoti šalies Vyriausybei nepritarti siūlymui statyti hidroelektrinę ties Alytumi bei užtvenkti Nemuną ties šiuo miestu. Toks nutarimo projektas jau užregistruotas Seimo posėdžių sekretoriate.

Pasak A.Kašėtos, jei Vyriausybė pritartų siūlymui užtvenkti Nemuną Dzūkijoje ir ten būtų pastatyta hidroelektrinė tai sukeltų liūdnų padarinių gamtai ir kultūros paveldui – žūtų dešimtys kvadratinių kilometrų unikalių, saugotinų, rekreacinių panemunės miškų ir pievų, būtų sudarkytas istorinis-kultūrinis kraštovaizdis, iškiltų pavojus Merkinės piliakalniui.

“Sprendžiant dėl hidroelektrinės statybos stengiamasi išvengti diskusijų, kuriose būtų išgirsta Dzūkijoje gyvenančių ir ten pailsėti atvykstančių žmonių nuomonė”, - siūlymą Seimui priimti nutarimą dėl Nemuno užtvenkimo aiškino A.Kašėta. Jis mano, kad tai paskatintų diskusijas visuomenėje, žmonės išgirstų daugiau informacijos apie statybų planus ir galimas pasekmes.

A.Kašėta abejoja šiuo metu atliekamos poveikio aplinkai vertinimo studijos ataskaitos objektyvumu, kadangi ji vykdoma suinteresuotos hidroelektrinės statyba bendrovės lėšomis.

Pasak parlamentaro, planai statyti hidroelektrinę ir jų realizavimo pasekmės kelia aplinkosaugos specialistų ir visuomenės pasipiktinimą, o taip pat yra nepagrindžiami jokiais ekonominiais skaičiavimais.

2004 01 13

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

 

 
Naujausi pakeitimai - 2004 01 13.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas