Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Prezidentas ir toliau ignoruoja Konstituciją

Vakarykštis slaptas Prezidento Rolando Pakso susitikimas su savo įkurtos Liberalų demokratų partijos ir jos skyrių vadovais rodo, kad dešimtą mėnesį šalies vadovo pareigas užimantis Rolandas Paksas ir toliau nesigaudo, kokie yra tikrieji jo darbo prioritetai.

“Pastarųjų savaičių Prezidento veiksmai, kai jis į susitikimus su žmonėmis pasiima liberalų demokratų partijos atstovus ir daro reklamą šiai partijai, slapta Prezidentūroje priiminėja liberaldemokratus, rodo, kad Rolandas Paksas vis dar nesuvokia esąs visos Lietuvos, o ne Liberalų demokratų partijos prezidentas”, - teigė Seimo Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. Pasak parlamentaro, tokiais veiksmais Prezidentas nepaiso Konstitucijoje nurodyto reikalavimo, draudžiančio šalies vadovui dalyvauti politinių partijų veikloje.

Anot E.Masiulio, dar keisčiau šioje istorijoje skamba liberaldemokratų lyderio Valentino Mazuronio aiškinimai, kad jis Prezidentūroje su šalies vadovu bendravo asmeniniais klausimais. Mokesčių mokėtojų lėšomis išlaikoma Prezidentūra neturėtų tapti liberaldemokratų susirinkimų vieta ar būstinė. “Dabar tetrūksta tik tai liudijančią lentelę iškabinti”, - pastebėjo parlamentaras.

Neseniai Rolandas Paksas susitikęs su Seimo pirmininku Artūru Paulausku prisipažino, kad pradėjęs darbą Prezidentūroje jis ne visada teisingai suvokė, kuo vadovaujantis įstatymais turi užsiimti Prezidentas. “Gerai, kai šalies vadovas pripažįsta savo klaidas, tačiau blogai, kai jis iš jų nesimoko ir tęsia kontraversiškai visuomenėje vertinamą veiklą”, - sakė E.Masiulis.

2003 12 09

Liberalø ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072
Naujausi pakeitimai - 2004 01 13.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas