Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opoziciją stebina tolesnis R.Ačo kyšimasis į valstybės institucijų veiklą

 

Vakar išaiškėjæ faktai, kad buvæs Prezidento Rolando Pakso patarėjas Remigijus Ačas jau gerą mėnesį nedirbdamas Prezidentūroje kišasi į Specialiøjø tyrimø tarnybos (STT) veiklą, dar kartą parodė, kokius nekompetentingus ir įstatymus ignoruojančius asmenis Prezidentas buvo pasirinkæs savo patarėjais.

Pirmadienį per televizijos kanalą LRT transliuotos televizijos laidos “Visuomenės interesas” vedėjai telefonu tiesioginiame eteryje kalbino R.Ačą, kuris prisipažino pastaruoju metu skambinæs Specialiøjø tyrimø tarnybos vadovui Valentinui Junokui ir domėjæsis kai kuriø rezonansiniø bylø tyrimu. “Dėl tokiø veiksmø kyla įtarimø, kad ponas R.Ačas pasinaudodamas buvusia tarnybine padėtimi gali daryti spaudimą Specialiøjø tyrimø tarnybai”, - teigė Seimo narys Algirdas Gricius.

Parlamentaro įsitikinimu, skandalingai pagarsėjæs ir savo įgaliojimø Prezidentūroje viršijimu ne kartą įtartas R.Ačas neturi teisės domėtis STT tyrimais, o STT vadovybė neturėtø informuoti buvusiø patarėjø apie tyrimø eigą.

“Jei buvæ Prezidento patarėjai skambinėja mūsø specialiøjø tarnybø vadovas ir duoda jiems nurodymus, tai dar kartą parodo, kad mūsø valstybėje dabartinio Prezidento aplinka jaučiasi visagalė. Normalioje teisinėje valstybėje tokiø dalykø negali būti”, - sakė A.Gricius.

 

2003 12 23

Liberalø ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

 

 
Naujausi pakeitimai - 2004 01 13.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas