Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Prezidentas neturėtų baimintis slaptų įrašų paviešinimo

 

Seimo Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis mano, kad Prezidentas Rolandas Paksas neturėtų baimintis slapto telefoninio pokalbio tarp jo ir verslininko Algirdo Drakšo paviešinimo. “Jei Prezidentas, kaip teigia, nėra pažeidęs įstatymų ir Konstitucijos bei nėra pasirašęs Lietuvai nenaudingų sutarčių, jis pats turėtų būti suinteresuotas viešumu ir minėto telefoninio pokalbio turinio paskelbimu visuomenei”, - sakė E.Masiulis.

Liberalų ir centro frakcija dar kartą pareiškia nepritarianti generalinio prokuroro Antano Klimavičiaus siūlymui sunaikinti svarbaus Valstybės saugumo departamento atlikto telefoninio pokalbio įrašą, kuris gali padėti Seimo laikinosios komisijos tyrimui ir visuomenei sužinoti tiesą, susijusią su šiuo metu vykstančiu skandalu.

“Įstatymų interpretavimą ir bandymą naikinti slaptus įrašus mes vertintume kaip mėginimą pakreipti šiuo metu vykstantį tyrimą kita linkme bei nuslepiant svarbius įrodymus bandyti klaidinti žmones”, - sakė E.Masiulis. Liberalų ir centro frakcija atidžiai stebės, kad nevyktų jokie užkulisiniai susitarimai, kurie gali pakenkti objektyviam skandalo tyrimui.

Liberalų ir centro frakcija dar kartą ragina Prezidentą susilaikyti nuo veiksmų, kuriuos galima interpretuoti kaip spaudimą pareigūnams, vykdantiems tyrimą. Opoziciją neramina, kad vakar būtent po susitikimo su šalies vadovu Prokuratūros vadovas A.Klimavičius prakalbo apie svarbių įkalčių naikinimą.

2003 11 12

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072
Naujausi pakeitimai - 2003 11 13.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas