Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Inicijuojamas kreipimasis į KT dėl J.Borisovui suteiktos pilietybės

Rytoj Seimas svarstys Liberalų ir centro frakcijos narių Raimundo Šukio bei Klemenso Rimšelio parengtą Seimo nutarimo projektą dėl Seimo kreipimosi į Konstitucinį Teismą, kad šis ištirtų ar Prezidento Rolando Pakso dekretas dėl Lietuvos pilietybės suteikimo Rusijos piliečiui Jurijui Borisovui atitinka pagrindiniam šalies įstatymui.

Lietuvos pilietybę J.Borisovui išimties tvarka už nuopelnus Lietuvai Prezidentas R.Paksas suteikė šių metų balandžio 11 dieną.

Įstatymai numato, kad Lietuvos pilietybė neteikiama asmenims, kurie padarė tarptautinius nusikaltimus, dalyvavo nusikalstamoje veikloje prieš Lietuvą, buvo teisti laisvės atėmimo bausme už tyčinį nusikaltimą. Tačiau, Liberalų ir centro frakcijos atstovų žiniomis, sprendžiant ar suteikti Lietuvos pilietybę J.Borisovui, Prezidentūra nesikreipė į Valstybės saugumo departamentą, nors tokie veiksmai buvo atliekami kitų užsienio piliečių, su kuriais Lietuvos pilietybę tą pačią dieną gavo ir J.Borisovas, atžvilgiu. Seimo narių manymu, tuo buvo šiurkščiai pažeista pilietybės teikimo išimties tvarka procedūra.

Parlamentarai pastebi, kad J.Borisovas prieš tai atsisakė Lietuvos pilietybės, kad gautų Rusijos pilietybę žinodamas, kad vėl galės susigrąžinti Lietuvos pilietybę išimties tvarka. Be to, Rusijos Federacija, kuri nepripažįsta bendra tvarka dvigubos pilietybės, nebuvo informuota apie jos piliečiui J.Borisovui suteiktą Lietuvos pilietybę.

Parlamentarai taip pat abejoja ar Prezidentūra disponuoja pakankamais nuopelnais, kuriais vadovaujant J.Borisovui buvo suteikta Lietuvos pilietybė. Lietuvos Respublikos Pilietybės reikalų komisijai nebuvo pateikta jokios informacijos apie J.Borisovo nuopelnus Lietuvai tuo laiku, kai jis buvo Rusijos Federacijos pilietis. Taigi nebuvo jokio pagrindo J.Borisovui suteikti šalies pilietybę.

Gavęs Seimo kreipimąsi, Konstitucinis teismas jį nagrinėja be eilės.

Liberalø ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

2003-11-05
Naujausi pakeitimai - 2003 11 06.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas