Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Socdemai meluoja, kad 2004 m. biudžetas bus socialiai orientuotas

Seimo Liberalų ir centro frakcijai atlikus 2004 metų valstybės biudžeto projekto analizę paaiškėjo, kad valdanti Socialdemokratų partija meluoja, jog kitų metų valstybės biudžetas bus socialiai orientuotas. Nors biudžetas augs daugiau kaip ketvirtadaliu, išlaidos švietimui didės tik apie 9 proc. , o socialinei apsaugai – mažiau kaip 7 proc.

Pasak Seimo nario Artūro Meliano, palyginus 2004 metų biudžetą su 2002-ųjų, kurį rengė valdančiojoje daugumoje buvusi tuometinė Liberalų sąjunga, matosi, kad socialinėms reikmėms, švietimui ir sveikatos apsaugai skiriamos lėšos biudžete proporcingai mažėja. Pavyzdžiui 2002 metais švietimui teko beveik 15 proc. biudžeto lėšų, o kitais metais tik 9 proc. Išlaidos sveikatos apsaugai mažėja nuo 8.6 proc. iki 6.6 proc. “Taigi kalbos, kad šis biudžetas yra socialiai orientuotas yra akivaizdi netiesa”, - sakė A.Melianas.

Liberalų ir centro sąjungos pirmininko pirmasis pavaduotojas prof. Kęstutis Glaveckas, apibendrinęs 2004 metų biudžeto projekte numatytas išlaidas valstybės valdymui, šiandien Seime surengtoje spaudos konferencijoje konstatavo, kad šiai sričiai kitais metais numatyta papildomai skirti 64 mln. litų. Didėja Vyriausybės, Seimo, Prezidentūros biudžetai, kuriami nauji etatai.

“Jei žmonės per televiziją pamatytų valdininkų ir ministrų argumentus, kaip turi būti išleidžiami iš mokesčių mokėtojų surenkami pinigai, jie patirtų šoką”, - sakė K.Glaveckas. Jo manymu, viešos transliacijos svarstant kitų metų biudžetą galėtų drausminti pinigų prašytojus.

K.Glaveckas apgailestavo, kad valstybė didina valdininkų skaičių prisidengdama būsima naryste Europos Sąjunga ir neieško vidinių rezervų, kaip būtų galima taupyti žmonių pinigus atsirandant naujiems darbams. Opozicijos skaičiavimu nuo 1990 metų valstybės tarnautojų skaičius Lietuvoje padidėjo tris kartus, o išlaidos valstybės valdymui augo kur kas greičiau nei bendrasis vidaus produktas. K.Glaveckas taip pat abejoja valdžios pažadais mažinti korupciją. “Verslą kontroliuojančių institucijų per pastaruosius metus padaugėjo nuo 72 iki 78. Kuo valstybė pristeigia daugiau kontrolierių, tuo sukuriama daugiau prielaidų korupcijai”, - įsitikinęs Seimo narys.

2003-10-30

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072
Naujausi pakeitimai - 2003 10 30.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas