Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija smerkia Vyriausybės nenorą atšaukti skandalingą įstatymą

Liberalų ir centro frakcija neigiamai vertina šiandien priimtą Vyriausybės rekomendaciją Seimui nepritarti Liberalų ir centro frakcijos siūlymui atšaukti skandalingai pagarsėjusį Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinąjį įstatymą, kuriuo žmonėms buvo apribotas disponavimas savo turtu.

Paaiškėjus faktams, kad žmonėms norėdami apeiti minėtą įstatymą imasi absurdiškų priemonių – ne pardavinėja, o keičia žemės sklypus į įvairius menkaverčius daiktus, Seimo pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius parengė įstatymo projektą, kuriuo siūloma skandalingą įstatymą pripažinti negaliojančiu. Šiam pasiūlymui įstatymo pateikimo metu pritarė didžioji dalis Seimo narių. Jį palaikė ir Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas siūlęs Liberalų ir centro frakcijos iniciatyvą svarstyti skubos tvarka.

“Tenka apgailestauti, kad priimant tokius sprendimus Vyriausybėje nugali ne sveikas protas, o lobistiniai grupelės kairiųjų partijų proteguojamų žemvaldžių interesai, - sakė G.Steponavičius. – Vyriausybė vietoj to, kad imtųsi padėti žmonėms proteguoja įstatymą, sukūrusi korupcines landas prekybos žemės ūkio paskirties žeme sistemoje”.

Nors įstatymo paskirtyje numatyta, kad jis turėtų skatinti žemės rinką, racionalų žemės naudojimą, pirmieji įstatymo galiojimai parodė priešingus rezultatus. Pavyzdžiui, kovo mėnesį, palyginti su vasariu, kai įstatymas dar negaliojo, Nekilnojamojo turto registre užfiksuota 24 proc. mažiau žemės ūkio paskirties žemės pardavimų.

 

2003-10-29

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072
Naujausi pakeitimai - 2003 10 29.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas