Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2004-ųjų biudžetas – kyšis žmonėms prieš Seimo rinkimus

2004 metų valstybės biudžetą Liberalų ir centro frakcija laiko ypatingu ne tik todėl, kad jis susijęs su Lietuvos naryste Europos Sąjungoje, bet ir orientuotas į kitais metais vyksiančius Europos Parlamento bei Seimo rinkimus.

“Nors kitų metų biudžeto pajamos bus didesnės nei šiemet, dabartinė valdanti dauguma nekuria ilgalaikių priemonių, kurios galėtų pagerinti Lietuvos žmonių gyvenimą ateityje, - sako Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. – Žvelgiant į šį biudžetą matomas vienas socialdemokratų tikslas – pamaloninti žmones pinigais prieš rinkimus, nors visiškai neaišku ar valstybė turės pakankamai pinigų išlaikyti padidintus biudžetininkų atlyginimus ir kitais metais”.

Pasak Liberalų ir centro frakcijos seniūno pavaduotojo prof. Kęstučio Glavecko, kairieji nesugeba išnaudoti dabartinio ekonomikos augimo, kad sukurtų žmonių gerbūvį ateityje. Augant bendrajam vidaus produktui, pasak K.Glavecko, Lietuva, sekdama kaimyninių valstybių pavyzdžiu, turėtų sumažinti gyventojų pajamų mokestį, kad taptų patrauklesnė darbo vietas kuriantiems investuotojams ir tuo pačiu papildytų žmonių kišenes neįvedinėdama naujų mokesčių.

Liberalų ir centro frakcija pastebi, kad valdančioji Seimo dauguma toliau kaip ir kasmet didina valstybės valdymo išlaidas. “Kaip ir kiekvienais metais didėja Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros apetitas. Tuo tarpu sveikatos apsaugos, švietimo ir teisėsaugos sistemos kamuojamos nepriteklių”, - teigė E.Masiulis. Didindami išlaidas valdymo aparatui, socialdemokratai vėl atideda žmonių viltis greičiau atgauti kompensacijas už prarastus indėlius, išperkamą turtą.

Studijuodama 2004 biudžeto projektą opozicija įžvelgia sunkumus, su kuriais norint įgyvendinti Europos Sąjungos finansuojamus projektus susidurs savivaldybės. Joms skiriama per mažai lėšų, reikalingų įnešti savo piniginę dalį.

Kritiškai vertindama šiandien Seimui pateiktą 2004 metų valstybės biudžeto projektą, Liberalų ir centro frakcija rengia ir lapkričio mėnesį parlamento svarstymui pateiks alternatyvų biudžeto projektą.

2003-10-21

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072
Naujausi pakeitimai - 2003 10 21.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas