Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Dėl “Alitos” privatizavimo būtina skelbti naują konkursą

Opozicinės Liberalų ir centro frakcijos įsitikinimu, Valstybės turto fondas turėtų skelbti naują konkursą privatizuoti valstybinę alkoholio gamybos įmonę “Alita” ir nutraukti derybas su kontraversiškai vertinamais investuotojais, kurie laimėjo pirmąjį konkursą.

“Jei Valstybės turto fondas nuspręstų pradėti derybas su antrąją arba trečiąją vietą konkurse dėl “Alitos” privatizavimo užėmusia bendrove, kyla grėsmė įsivelti į ilgus ir niekam nenaudingus teisminius ginčus”, - teigė Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Liberalų ir centro frakcija Seime bei partijos lyderis Artūras Zuokas jau seniai ragino šalies vadovus principingiau įvertinti šiuo metu vykstantį “Alitos” privatizavimą ir įmonės pirkėjus.

Frakcijos įsitikinimu, skelbiant naują konkursą Valstybės turto fondas turėtų numatyti griežtesnius nei dabar reikalavimus investuotojams. E.Masiulio manymu, įmonės privatizavime turėtų būti uždrausta dalyvauti pasitikėjimo nekeliančioms ofšorinėms bendrovėms.

Pasak E.Masiulio, naujas pirkėjas turi pateikti pakankamai garantijų dėl investicijų į “Alitą”, darbo vietų ir gamybos pajėgumų išsaugojimo. “Iš Valstybės turto fondo vadovų mes nuolatos pasigendame griežtesnių reikalavimų valstybės turto pirkėjams”, - sakė opozicinės frakcijos lyderis.

 

2003-10-16

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

 
Naujausi pakeitimai - 2003 10 21.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas