Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2003-10-09 H. ŽUKAUSKAS: “NAFTOS GAVYBAI LIETUVOJE BŪTINA SUKURTI ILGALAIKĘ STRATEGIJĄ”

Seimo liberaldemokratų frakcijos seniūnas Henrikas Žukauskas siūlo kaip galima greičiau ir tiksliau suformuoti ilgalaikę naftos gavybos strategiją, neskubant eksploatuoti ir žvalgytis naujų gręžinių.

“Šiuo metu Lietuvos naftos gavybos verslo padėtis yra neaiški, gręžiniai eksploatuojami nesusimąstant apie tolesnę ateitį, net nėra sukurta konkreti ilgalaikė strategija. Naftos verslą kontroliuojančios institucijos tarpusavyje nesusikalba, atsiranda daugybė neaiškumų skiriant licencijas įmonėms. Naftos gavybą reglamentuojantys teisės aktai kertasi ne tik vieni su kitais, bet ir kai kuriomis Europos Sąjungos direktyvomis. Tai automatiškai sudaro prielaidas korupcijai ir neskaidrumams naftos versle.” – atkreipia dėmesį Henrikas Žukauskas.

“Ar nereikėtų stabtelėti, dar kartą viską apsvarstyti, labiau įsiklausyti ne tik į verslininkų, bet ir į mokslininkų nuomonę šiuo klausimu?” – klausia liberaldemokratas.

Liberaldemokratų frakcija Seime žada sukviesti geologijos mokslų ekspertus bei išklausyti jų nuomonę apie šiandieninę situaciją naftos gavybos versle, pasidalinti mintimis, kokia turėtų būti ilgalaikė naftos išgavimo strategija mūsų valstybėje.

“Neabejoju, kad įsiklausius į Lietuvos mokslininkų nuomonę ir tyrimų išvadas, kurių, mano žiniomis, šie yra padarę nemažai, naftos gavybos Lietuvoje strateginis vaizdas ir planavimas skirtųsi nuo vykdomo šiandien” – įsitikinęs politikas.

Anot H. Žukausko, pelningiausiame valstybėje versle esanti netvarka Lietuvai prestižo tikrai neprideda, o tą aiškiai parodo ir dabar vykstantys tarptautiniai teismo procesai, kuriuose Lietuva yra kaltinama nesąžiningų konkursų rengimu žvalgyti ir išgauti naftą.

“Be to, visi puikiai prisimename neseniai svarstytą naftos ir dujų išteklių įstatymą, kurį Prezidentas Rolandas Paksas vetavo, tačiau daug diskusijų ir neaiškumų sukėlęs dokumentas Seimo daugumos buvo priimtas” – primena frakcijos seniūnas.

Inf. Tel. 8 699 41279
Naujausi pakeitimai - 2003 10 14.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas