Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Skirstydami pinigus socdemai nepažvelgė toliau Valdovų rūmų

Formuojant 2004 valstybės biudžetą valdančiosios Socialdemokratų partijos žadamas gyvenimo pagerėjimas gali būti trumpalaikis, nes valdanti dauguma nepriima strateginių sprendimų, kurie garantuotų geresnį gyvenimą žmonėms ateityje.

“Kitų metų į vyksiančius rinkimus orientuotas biudžetas paremtas tik pinigų išdalinimu, tačiau tai duos labai trumpalaikį efektą, nes neaišku, kaip pakankamai pinigų uždirbsime ateityje”, - teigė Liberalų ir centro sąjungos pirmininko pirmasis pavaduotojas prof. Kęstutis Glaveckas. Pasak jo, valdančioji dauguma nesugeba tinkamai išnaudoti ekonomikos augimo ir kaimynų pavyzdžiu nesiima mažinti Gyventojų pajamų mokesčio. Sumažinus šiuo metu 33 proc. siekiantį Gyventojų pajamų mokestį valdžia garantuotų ilgalaikį pajamų augimą visiems dirbantiems šalies gyventojams. Liberalų ir centro sąjunga Gyventojų pajamų mokestį siūlo mažinti trečdaliu. Latvijoje jis siekia 25 proc., o Estijoje nuo sausio 1 dienos sudarys 24 proc.

Kitų metų biudžete savivaldybių pajamas ruošiamasi realiai didinti tik 34 mln. litų, tai yra, vos 1 proc. “Tai nieko gero nežada savivaldybėms, kurios ir toliau skęs skolose, o 37 savivaldybių biudžetai išvis nedidės, - teigė Seimo Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. - Labai gaila, kad formuodami biudžetą socialdemokratai nepažvelgė toliau Valdovų rūmų, kurių atstatymui skiriama net 15 mln. litų”. Tokiam biudžeto projektui nepritaria Savivaldybių asociacija.

Liberalų ir centro frakcijai taip pat atkreipia dėmesį, kad rengiant biudžetą Finansų ministerija daugiausiai, kaip teigė ministrė Dalia Grybauskaitė, konsultavosi su valdančiomis partijomis. “Suprasčiau, jei tai būtų tų partijų biudžetas, tačiau iš jo kitais metais gyvens visa Lietuva, todėl mūsų netenkina, kad Vyriausybė ignoravo švietimo, sveikatos apsaugos, teisėsaugos ir kitų grupių atstovus”, - teigė K.Glaveckas. Todėl tampa neaišku, pagal kokius prioritetus yra skirstomi pinigai. Liberalų ir centro frakcija prognozuoja, kad tvirtinant biudžetą atskiros gyventojų grupės, ginančios savo interesus, bus supriešintos.

2003-10-13

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072
Naujausi pakeitimai - 2003 10 13.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas