Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija įtaria, kad Prezidentūra didina išlaidas be R.Pakso žinios

Prezidento kanceliarijai jau ketvirtą kartą šiais metais paprašius papildomai skirti lėšų naujoms Prezidentūros išlaidoms, opozicinės Seimo Liberalų ir centro frakcijos manymu, Vyriausybė, prieš spręsdama ar duoti daugiau lėšų Prezidentūrai, turėtų patikrinti, ar tikslingai panaudoti anksčiau skirti pinigai.

Abejonių dėl Prezidentūros leidžiamų pinigų Liberalų ir centro frakcijai kilo po to, kai Prezidento kanceliarija pranešė, jog kadenciją baigusio Prezidento Valdo Adamkaus naujosios rezidencijos remontui išleista 117 tūkst. litų. Tuo tarpu, Liberalų ir centro sąjungos žiniomis, namo remonto išlaidos siekė apie 25-30 tūkst. litų.

“Tokia informacija kelia nuostabą ir įtarimus, kad kažkas iš Prezidento aplinkos, be Rolando Pakso žinios ir kontrolės, prašydami vis daugiau lėšų Prezidentūros reikmėms mokesčių mokėtojų sąskaita siekia pasigerinti sau gyvenimą ar darbo sąlygas”, - sakė frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. Spauda yra pranešusi, kad Prezidentūros išlaidos šiemet padidėjo įsteigus naujų etatų, padažnėjus Prezidentūros rengiamų priėmimų, koncertų, gausių delegacijų prieštaringas diskusijas visuomenėje keliančioms kelionėms į užsienį. Pranešama, kad kitais metais Prezidentūros biudžetas turėtų būti dar didesnis dėl planuojamų Prezidentūros rūmų remonto.

“Mūsų manymu, tokia Prezidento kanceliarijos pinigų leidimo politika neatitinka Prezidento Rolando Pakso rinkiminės programos. Prezidento aplinka turi rodyti pavyzdį kitoms valdžios institucijoms, kaip taupyti žmonių pinigus”, - teigė E.Masiulis.

Pasak parlamentaro, Vyriausybė neturėtų skirti lėšų Prezidentūrai iš savo rezervo fondo, nes ten kaupiami pinigai pagal įstatymus yra numatyti kitoms reikmėms – dažniausiai įvairių nelaimių nuostoliams padengti.

 

2003-10-07

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072
Naujausi pakeitimai - 2003 10 07.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas