Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija siūlo pristabdyti “Lietuvos dujų” privatizavimą

Šiandien 15 val. parlamentarų svarstymui bus pateiktas Liberalų ir centro frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio parengtas Seimo nutarimo projektas, kuriuo siūloma Vyriausybei atidėti AB “Lietuvos dujos” privatizavimo procesą, kuris, opozicijos manymu, šiuo metu vyksta Lietuvos gyventojams ir šalies ekonomikai nenaudingu būdu.

Liberalų ir centro frakcija siūlo pristabdyti “Lietuvos dujų” privatizavimą, nes Vyriausybė nepateikia aiškios informacijos, kaip pasikeis gamtinių dujų, karšto vandens ir šilumos kainos po bendrovės privatizavimo. Vyriausybė nepaisydama Europos Sąjungos reikalavimų yra nusprendusi panaikinti gamtinių dujų kainų reguliavimą laisviesiems vartotojams, t.y., šilumos gamintojams, todėl opozicija baiminasi, kad dėl to šilumos ir karšto vandens kaina augs.

Liberalų ir centro frakcija abejoja, kad kontraversiškai vertinamas bendrovės privatizavimo procesas, dėl siūlomos neracionaliai mažos kainos už “Lietuvos dujų” akcijas, dėl neaiškumo, kaip ateityje bus apskaičiuojama gamtinių dujų kaina ir nežinant konkrečių dujų tiekimo garantijų, bus naudingas Lietuvai ir jos gyventojų interesams.

Todėl Seimo nutarimo projekte siūloma rekomenduoti Rusijos kompanijos “Gazprom” interesus proteguojančiai Lietuvos Vyriausybei atidėti “Lietuvos dujų” privatizavimą ir iki 2004 metų sausio 1 dienos suderinti dėl bendrovės privatizavimo kylančius prieštaravimus su interesuotomis grupėmis – gamtinių dujų vartotojais, vartotojų teises ginančiomis organizacijomis, specialistais ir politinėmis partijomis, kad privatizavimas atitiktų valstybės interesus.

Nutarime siūloma bendrovės privatizavimą tęsti po to, kai Seimas priims parlamentarų Vytenio Andriukaičio, Sigitos Burbienės ir Algirdo Butkevičiaus parengtą Gamtinių dujų įstatymo papildymo įstatymo projektą, kuriame numatyta įvesti šilumos tiekėjams parduodamų gamtinių dujų kainų reguliavimą.

2003-09-25

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072
Naujausi pakeitimai - 2003 09 25.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas