Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Valstybė turi kompensuoti nuostolius, patirtus dėl apribojimų disponuoti žeme

 

Seimui atšaukus šių metų pradžioje valdančiųjų socialdemokratų ir socialliberalų partijų proteguotą Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinąjį įstatymą, kuriuo žmonėms buvo apribotos galimybės laisvai disponuoti savo žeme, parlamento Liberalų ir centro frakcijos įsitikinimu, valstybė turėtų kompensuoti piliečių dėl šio įstatymo galiojimo patirtus nuostolius.

“Geriausiai būtų, kad šiuos nuostolius iš savo kišenės atlygintų už tokias pataisas balsavę Seimo nariai. Tačiau aš abejoju, kad taip įvyks, nors įstatymą prieš pusmetį gynę Seimo agrarininkai šiandien kalba jau kitaip”, - sakė frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Opozicinė Liberalų ir centro frakcija metų pradžioje balsavo prieš Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinąjį įstatymą ir jame numatytus saugiklius, kurie turėjo suvaržyti žemės pardavimą. “Mes nuo pat pradžių sakėme, kad dėl šio įstatymo pirmiausia nukentės paprasti žmonės, kuriuos valdžia tariamai gynė”, - sakė E.Masiulis.

Pasak Liberalų ir centro frakcijos seniūno, žmonės daugiausiai nuostolių patyrė dėl to, kad negalėjo laisvai pardavinėti savo turto. Papildomų išlaidų buvo ir dėl kvailų reikalavimų, pavyzdžiui, apie sklypo pardavimą mokamu skelbimu pranešti laikraštyje, biurokratizmo.

Norėdami apeiti šį įstatymą, žmonės sklypus pradėjo ne pardavinėti, o keisti į įvairius dažniausiai menkaverčius daiktus.

Šiandien Liberalų ir centro frakcijos narys, Seimo pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius Seimo posėdžių sekretoriate užregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinąjį įstatymą paskelbti negaliojančiu, nes to daryti neskuba valdančioji dauguma. Gegužės 15 dieną toks liberalo siūlymas kartą jau buvo atmestas.

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072
Naujausi pakeitimai - 2003 09 24.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas