Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Po užsienį keliaujantis G.Kirkilas atitrūko nuo Lietuvos realijų

Lietuvos socialdemokratų partijos Informacinio centro vadovas Seimo narys Gediminas Kirkilas skaudžiai reagavo į opozicinės Liberalų ir centro sąjungos priekaištus dėl per didelių mokesčių Lietuvoje. Šiandien liberalcentristai buvo apkaltinti meluojant ir kompromituojant Vokietijoje viešintį premjerą Algirdą Brazauską, kuris giria Lietuvą užsienyje kaip neva mažų mokesčių šalį. (Su šiuo teiginiu Liberalų ir centro sąjunga griežtai nesutinka.) Socialdemokratų partijos ideologas ketvirtadienį išplatintame savo pareiškime socialdemokratų darbus šaliai piešia rožine spalva, nors daugelis Lietuvos piliečių tuo kažkodėl abejoja.

Socialdemokratai teigia prisidedą skatinant užsienio investicijas, nors pastarųjų metų jų darbai įvedant investicijų apmokestinimą, didinant valstybinės žemės nuomos ir žemės vertės mokestį, įvedant turto mokestį, priverčia šiais teiginiai smarkiai abejoti. G.Kirkilas gindamas premjero teiginius, kad Lietuvoje maži mokesčiai, Lietuvą gretina su Čekija, Vengrija, Lenkija ir Slovėnija – šalimis, kurios dėl brangesnės darbo jėgos ir aukštesnių gamybos technologijų nekonkuruoja su Lietuva. Tačiau ponas G.Kirkilas užmiršta paminėti Latviją, Estiją, Baltarusiją, Ukrainą, Rusiją – kaimynines valstybes, kurios pritraukiant užsienio investicijas dėl mažesnių mokesčių ir pigios darbo jėgos yra pagrindinės mūsų konkurentės.

Labai gaila, kad pastaruoju metu vis daugiau laiko užsienyje praleidžiantis socialdemokratų ideologas atitrūko nuo Lietuvos realijų. Gal ponas G.Kirkilas ir nežino, bet tuo metu, kai jis viešėjo Gruzijoje ir Armėnijoje “geroji socialdemokratų Vyriausybė” apmokestino dienpinigius tolimųjų reisų vairuotojams ir statybininkams, kas, matyt, socdemų manymu, turėtų pagerinti dirbančiųjų padėtį Lietuvoje. Blogai, kad ponas G.Kirkilas nežino, jog viena iš šalies profesinių sąjungų, kurios visada buvo socialdemokratų užnugaris, “Solidarumas” šią savaitę paskelbė, kad gyventojų pajamų mokestis Lietuvoje yra per didelis. Blogai, kad ponas G.Kirkilas nežino, kad iš Lietuvos į Rytus besitraukiant garsiam Vokietijos koncernui “Canda International”, užsakančiam siuvimo paslaugas Lietuvoje, tą daro ir kiti. Ponui G.Kirkilui derėtų nuvažiuoti į netolimą Gardiną ir įsitikinti, kiek ten veikia iš Lietuvos perkeltų įmonių. Blogai, kad ponas G.Kirkilas nežino, jog Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą dėl nesugebėjimo konkuruoti su kaimyninėmis ir Azijos valstybėmis, ekspertų teigimu, darbo gali netekti iki 50 tūkst. lengvojoje pramonėje dirbančių žmonių.

Gerbiamam G.Kirkilui skaudu, kai opozicija kaltina premjerą melu, tačiau visuomenė gerai atsimena, kiek daug kartų žiniasklaida buvo pagavusi Algirdą Brazauską žmonėms sakant netiesą.

Vietoje to, kad premjeras maldautų užsieniečius investuoti Lietuvoje, socialdemokratai turėtų sudaryti tam tinkamas sąlygas, o ne kamšytų biudžeto skyles didindama mokesčius.

Liberalų ir centro frakcijos seniūnas

Eligijus Masiulis

 

2003-09-18
Naujausi pakeitimai - 2003 09 18.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas