Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija sieks dalyvauti sprendžiant NMA vadovo konkurso laimėtoją

Šiandien spaudoje pasirodžius informacijai, kad valdančioji Socialdemokratų partija siekia įtakoti viešo konkurso, eiti Nacionalinės mokėjimų agentūros vadovo pareigas, rezultatus ir vyriausiuoju Europos Sąjungos paramos lėšų kaimui dalintoju paskirti savo partijos atstovą, Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) reikalauja, kad opozicijos atstovai būtų taip pat įtraukti į komisiją, spręsiančią konkurso nugalėtoją.

Nacionalinė mokėjimų agentūra Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare taps dar svarbesne institucija, ne tik todėl, kad joje dirbs šimtai žmonių, bet ir dėl to, kad ji skirstys milijonines lėšas. Seimo Liberalų ir centro frakcija, atsižvelgdama į tai, kad Nacionalinės mokėjimų agentūros darbą dėl pastaruoju metu paaiškėjusių lėšų švaistymo faktų lydėjo skandalai, mano, jog renkant agentūros vadovą turi būti užtikrintas kiek galima didesnis viešumas ir skaidrumas.

Valdančiajai daugumai atsisakius įtraukti opozicijos atstovus į konkurso komisiją, Liberalų ir centro frakcija, turėdama pakankamai pagrindo įtarti, kad konkursas vykdomas neskaidriai, ketina kreiptis į Europos Komisijos delegaciją Lietuvoje ir prašyti užtikrinti skaidrumą.

“Valdančiosios daugumos įžūlumas siekiant užimti kiek galima daugiau postų valstybės tarnyboje prieš rinkimus pasiekė apogėjų. Tenka apgailestauti, kad socialdemokratai elgiasi kaip ir kitos buvusios valdančiosios daugumos, kurios prieš Seimo rinkimus bijodamos gresiančio pralaimėjimo į valstybės tarnybą bando prakišti kuo daugiau savo kadrų”, - teigė E.Masiulis.

Pasak Liberalų ir centro frakcijos seniūno, tokiu elgesiu valdančiosios partijos diskredituoja valstybės tarnybą ir dar labiau sustiprina žmonių nuomonę, kad darbą joje galima gauti tik su valdančiosios partijos pritarimu.

 

2003-09-18

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072
Naujausi pakeitimai - 2003 09 18.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas