Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Premjeras meluoja, kad Lietuvoje mažiausi mokesčiai Rytų Europoje

Vokietijoje viešintis ir užsienio verslininkus investuoti į Lietuvą kviečiantis premjeras Algirdas Brazauskas sako netiesą, kad Lietuvoje yra mažiausi mokesčiai Vidurio ir Rytų Europoje. Pasak Seimo Liberalų ir centro frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio, tai akivaizdžiai įrodo pastaruoju metu pastebima tendencija, kai užsienio ir vietiniai verslininkai iškelia gamybą iš Lietuvos. Mūsų šalis vis dar negali konkuruoti mokesčių dydžiu su kaimyninėmis Latvija ir Estija.

“Labai blogai, kai vienas iš šalies vadovų užsienyje apie savo šalį skleidžia akivaizdžią netiesą, - teigė E.Masiulis. – Keista, kai A.Brazauskas žada, kad Lietuva dės visas pastangas išlaikyti verslui palankius mokesčius, nors tuo pačiu metu jo vadovaujama Vyriausybė elgiasi priešingai”. Neseniai Vyriausybės sprendimu buvo apmokestinti dienpinigiai statybininkams ir tolimųjų reisų vairuotojams. Nuo kitų metų ruošiamasi padidinti žemės mokesčius, planuojama įvesti nekilnojamojo turto mokestį.

Praėjusiais metais Lietuvos liberalų sąjunga buvo surinkusi beveik 60 tūkst. Lietuvos piliečių, remiančių iniciatyvą laipsniškai sumažinti Gyventojų pajamų mokestį nuo 33 iki 24 proc., parašų. Tačiau socialdemokratai šiam siūlymui Seime nepritarė. Praėjusią savaitę Liberalų ir centro frakcija įregistravo naujas Gyventojų pajamų mokesčių įstatymo pataisas, kuriomis siūloma minėtą mokestį sumažinti iki 22 proc. Šios pataisos kitą savaitę bus pradėtos svarstyti Seime.

Liberalų ir centro frakcijos manymu, Gyventojų pajamų mokesčio mažinimas šiuo metu būtų efektyvus siekiant išlaikyti esamas darbo vietas ir pritraukti naujų investicijų, nes kaimyninėje Latvijoje, Rusijoje ir Estijoje šis mokestis neviršija 25 proc. “Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą mes susidursime su didele konkurencija tiek iš Rytų, tiek iš Vakarų. Mokesčių mažinimas pasiteisino kitose valstybėse, todėl Lietuva turi sekti jų pavyzdžiu, o ne didinti išlaidas biurokratijai, kaip elgiasi socialdemokratai”, - įsitikinęs E.Masiulis.

2003-09-17

Liberalų ir centro frakcijos seniūno referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-5-239-63-51; 8-699-04072

 
Naujausi pakeitimai - 2003 09 17.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas