Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalcentristai siūlo trečdaliu sumažinti gyventojų pajamų mokestį

Vilnius, rugsėjo 11 d. (BNS). Seimo nariai liberalcentristai Kęstutis Glaveckas, Raimundas Palaitis ir Gintaras Steponavičius siūlo trečdaliu - nuo 33 proc. iki 22 proc. - sumažinti gyventojų pajamų mokesčio tarifą.

Tai numatančią Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisą ketvirtadienį užregistravo Seimo posėdžių sekretoriatas.

"Manome, kad teigiamos šalies ūkio raidos tendencijos bei artėjantis valstybės biudžeto svarstymas sudaro palankias sąlygas sumažinti mokesčių naštą ir taip pagerinti ūkio galimybes ilgalaikėje perspektyvoje", - ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė G.Steponavičius.

Pasak R.Palaičio, jeigu Seimas priimtų siūlomą Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisą, 1 tūkst. litų atlyginimą gaunančio žmogaus piniginėje kiekvieną mėnesį atsirastų papildomi 77 litai.

11 proc. sumažinus gyventojų pajamų mokesčio tarifą, valstybės biudžetas netektų apie 800 mln. litų. Pataisos iniciatoriai teigia, kad šią netektį kompensuos pagerėjęs mokesčio surenkamumas, o tarifo sumažinimas paskatintų ne tik tarptautines, bet ir vietines investicijas į šalies ūkį, spartintų jo augimą, būtų sukuriama daugiau naujų darbo vietų, mažėtų neoficialių atlyginimų mokėjimas.

Lietuvos tekstilės ir aprangos pramonės įmonių asociacijos prezidentas Jonas Karčiauskas parėmė liberalcentristų idėją 11 proc. sumažinti gyventojų pajamų mokesčio tarifą.

"Lengvosios pramonės įmonės kitų šaltinių, iš kurių šiandien būtų galima darbuotojams padidinti algas, nemato", - sakė J.Karčiauskas.
Naujausi pakeitimai - 2003 09 17.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas