Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Lietuva turi greičiau atsisakyti šauktinių kariuomenės, mano opozicija

Šiandien Seimo priimtas Lietuvos kariuomenės struktūros planas iki 2008 metų nenumato aiškių profesionalios kariuomenės atsiradimo šalyje perspektyvų.

Seimo Liberalų ir centro frakcija mano, kad Lietuva taip pat turėtų dar labiau mažinti savo kariuomenę. Nors Seimas šiandien pritarė, kad Lietuvos kariuomenė būtų sumažinta nuo 22 iki 17 tūkstančių, Liberalų ir centro frakcijos narys Algirdas Gricius mano, kad šaliai įstojus į NATO kareivių skaičius turi būti sumažintas dar labiau.

Parlamentaro teigimu, Lietuva turi nedelsiant sekti kitų Vakarų Europos valstybių pavyzdžiu ir atsisakyti šauktinių. “Deja, šiandien priimtas dokumentas tokios perspektyvos aiškiai nenumato”, - apgailestavo A.Gricius.

Planuojama, kad ateityje kasmet į Lietuvos kariuomenę bus pašaukiama tik apie 2 000 jaunuolių iš 25 000 tinkamų tarnybai. Kadangi nėra kriterijų, pagal kuriuos tie 2 000 šauktinių bus išrinkti, liberalai neatmeta galimybės, kad tuo gali būti piktnaudžiaujama ir į kariuomenę eis tik sąžiningi jaunuoliai.

Pasak A.Griciaus, dėl tokio mažo šaukiamųjų skaičių negalima teigi, kad kariuomenė turėtų tapti pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo vieta. “Šių dalykų galima mokyti švietimo įstaigose, per įvairias organizacijas, o ne per privalomą tarnybą”, - sakė Seimo narys.

 
Naujausi pakeitimai - 2003 06 17.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas