Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2003-04-29 LIBERALŲ DEMOKRATŲ PARTIJOS IR FRAKCIJOS SEIME PAREIŠKIMAS

Liberalų demokratų partijos ir frakcijos Seime nuomone, pastaruoju metu Lietuvos liberalų sąjungos, Moderniųjų krikščionių demokratų ir Tėvynės sąjungos atstovų nuolat eskaluojami pasisakymai per visuomenės informavimo priemones, vadinant lenkų tautinę mažumą “išdavikais”, kursto tautinę nesantaiką, kelia sumaištį valstybėje ir skaldo visuomenę.

Atviri šių, atrodytų solidžių, politinių partijų atstovų įžeidinėjimai tautinių mažumų atžvilgiu, kurios esą išdavė Vilniaus miestą ir jo gyventojus, nedaro tokiems politikams jokios garbės, o greičiau priešingai. Tokios partijos savo pagrindiniu tikslu laiko ne konstruktyvų darbą valstybės labui, o trumparegišką politikavimą, paremtą tuščiais žodžiais ir asmenine nauda.

Liberaldemokratai pabrėžia, jog lenkų ir rusų tautinių mažumų atstovai yra tokie pat piliečiai, kaip ir visi kiti, turintys Lietuvos pilietybę.

Taip pat daug strėlių sminga ir į Prezidento Rolando Pakso asmenį.

Liberalų demokratų įsitikinimu, Prezidentas gali būti kritikuojamas, bet jokiu būdu neturi būti įžeidinėjamas.

Tokie politinių oponentų poelgiai tik menkina pačią valstybę, pamina pilietiškumo principus ir įžeidžia visus atėjusius balsuoti tiek į Prezidento, tiek į vietos savivaldos rinkimus.

Didžiausiu pavojumi Liberalai demokratai laiko tai, kad visi šie procesai vykdomi būtent tuo metu, kai iki referendumo dėl stojimo į Europos Sąjungą teliko 11 dienų.

Visos šios nešvarios ir negarbingos priemonės gali turėti negrįžtamų pasekmių referendumui, už kurias atsakomybę tokiu atveju turėtų prisiimti Lietuvos liberalų sąjunga, Modernieji krikščionys demokratai ir Tėvynės sąjunga.

Liberalų demokratų partijos pirmininkas

Valentinas Mazuronis

Seimo liberaldemokratų frakcijos seniūnas

Henrikas Žukauskas
Naujausi pakeitimai - 2003 10 20.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas