Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Jonines siūloma paskelbti valstybine švente

Seimo Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis siūlo Jonines paskelbti valstybine švente, o birželio 24 dieną - nedarbo diena. Tai numatančių Darbo kodekso 162 straipsnio pataisų svarstymas šiandien prasidės Seime.

Minėtas Darbo kodekso pataisas Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūnas parengė pritardamas komercinių transliuotojų ir alaus gamintojų pradėtai akcijai, kurios tikslas įteisinti Jonines kaip valstybinę šventę. “Jeigu net 43 proc. Lietuvos gyventojø mano, kad Joninės turėtø tapti oficialia švente, o birželio 24 diena paskelbta nedarbo diena, valdžia turi atsižvelgti į piliečiø lūkesčius ir pradėti diskusijas”, - teigė E.Masiulis.

Tokius visuomenės nuomoniø tyrimø rezultatus šiø metø gegužės pradžioje pateikė gyventojø apklausą atlikusios bendrovės “Spinter” ir “Transcom Worldwide Vilnius”. Sociologinės apklausos rodo, kad Joninės Lietuvoje yra ketvirta pagal populiarumą šventė po Šv.Kalėdø, Šv. Velykø bei Naujøjø metø. Ši vasaros šventė yra kur kas populiaresnė nei kitos - švenčiamos panašiu metu – Gegužės 1-oji (Tarptautinė darbo diena), rugpjūčio 15-oji (Žolinės), todėl E.Masiulis mano, kad ji įstatymø leidėjø yra nepelnytai užmiršta ir minima tik pačiø žmoniø iniciatyva.

Pasak liberalo, Joniniø šventimas padėtø Lietuvai išlaikyti ir pabrėžti savitos kultūros bruožus integruojantis į Europos Sąjungą. Joninės yra paskelbtos valstybine švente Latvijoje, tautinį ir kultūrinį originalumą atspindinčią šventæ turi ir kitos kaimyninės valstybės. “Jeigu Vyriausybė pasakys, kad Lietuvoje jau yra perdaug švenčiø, manau, Joninės turėtø būti paskelbtos nedarbo diena mainais į kurią nors kitą visuomenėje neprigijusią šventæ”, - sakė Jungtinės ir liberalø frakcijos seniūnas.

Įstatymo pataisas šiandien po pietų parlamentarams pristatys Seimo narė Dalia Teišerskytė.

 
Naujausi pakeitimai - 2003 05 29.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas