Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

A.Brazauskas kviečiamas Seime pristatyt Vyriausybė veiksmus dėl padėties kaime

Seimo Jungtinės ir liberalų bei Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) frakcijų atstovai šiandien kviečia premjerą Algirdą Brazauską atvykti į plenarinį Seimo posėdį ir pristatyti parlamentarams Vyriausybės veiksmus, kuriais ketinama spręsti susidariusias problemas pienininkystės sektoriuje.

Kreipimesi į premjerą, kurį pagal Seimo Statuto reikalavimus pasirašė 10 parlamentarų, teigiama, kad dėl smunkančių pieno supirkimo kainų ir neišpildytų Seimo daugumos duotų pažadų, skirti papildomus 140 mln. litų ūkininkams, situacija kaime kasdien darosi vis įtemptesnė.

“Mus neramina pastarosiomis dienomis demonstruojamas viešas Vyriausybės bei Seimo daugumos nesusikalbėjimas ir skirtingas padėties vertinimas. Susidaro įspūdis, jog dabartinė valdančioji dauguma nepajėgi išspręsti šalies kaimą užgulusių ir daugelį Lietuvos gyventojų palietusių problemų”, - teigiama parlamentarų rašte.

Seimo nariai klausia A.Brazausko, kaip ruošiamasi reaguoti į žemdirbių reikalavimus skirti 140 mln. litų ir kurių sričių sąskaita rengiamasi skirti prašomas lėšas, kas bus atsakingas, jei Seimo daugumos pažadėtos lėšos nebus surastos.

Opozicija taip pat prašo premjero pateikti savo vertinimą dėl to, kad Seimo dauguma priėmė sprendimą skirti papildomą finansavimą žemės ūkiui neatsiklausus Vyriausybės nuomonės ir neišsiaiškinus realių valstybės galimybių. Seimo nariai klausia premjero dėl galimybės susidariusią padėtį pienininkystės sektoriuje spręsti kompensuojant nuostolius, kurie atsirado eksportuojant pieno produktus dėl JAV dolerio nuvertėjimo.

A.Brazausko taip pat prašoma įvertinti tai, kad vieni iš ūkininkų protesto akcijų ir nesankcionuotų kelių blokadų organizatorių yra iš valstybės biudžeto finansuojami Žemės ūkio rūmai ir klausiama ar Vyriausybė rengiasi kompensuoti vežėjų nuostolius, kurie juos patirs dėl kelių blokados.

2003-05-20
Naujausi pakeitimai - 2003 05 20.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas