Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

E.Masiulis Jonines siūlo paskelbti valstybine švente

Seimo Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis siūlo Jonines paskelbti valstybine švente, o birželio 24 dieną - nedarbo diena. Tai numatančias Darbo kodekso pataisas parlamentaras įregistravo Seimo posėdžių sekretoriate.

Tokias įstatymų pataisas Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūnas parengė pritardamas komercinių transliuotojų ir alaus gamintojų pradėtai akcijai, kurios tikslas įteisinti Jonines kaip valstybinę šventę. E.Masiulio manymu, tai numatančių įstatymų pataisų įregistravimas gali padėti greičiau pasiekti nemažos Lietuvos gyventojų dalies palaikomą tikslą.

“Jeigu net 43 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad Joninės turėtų tapti oficialia valstybine švente, o birželio 24 diena paskelbta nedarbo diena, valdžia turi atsižvelgti į piliečių lūkesčius ir pradėti diskusijas”, - teigė E.Masiulis. Tokius visuomenės nuomonių tyrimų rezultatus šių metų gegužės pradžioje pateikė gyventojų apklausą atlikusios bendrovės “Spinter” ir “Transcom Worldwide Vilnius”. Sociologinės apklausos rodo, kad Joninės Lietuvoje yra ketvirta pagal populiarumą šventė po Šv.Kalėdų, Šv. Velykų bei Naujųjų metų. Ši vasaros šventė yra kur kas populiaresnė nei kitos - švenčiamos panašiu metu – Gegužės 1-oji (Tarptautinė darbo diena), rugpjūčio 15-oji (Žolinės), todėl E.Masiulis mano, kad ji įstatymų leidėjų yra nepelnytai užmiršta ir minima tik pačių žmonių iniciatyva.

Pasak liberalo, Joninių šventimas padėtų Lietuvai išlaikyti ir pabrėžti savitos kultūros bruožus integruojantis į Europos Sąjungą. Joninės yra paskelbtos valstybine švente Latvijoje, tautinį ir kultūrinį originalumą atspindinčią šventę turi ir kitos kaimyninės valstybės. “Jeigu Vyriausybė pasakys, kad Lietuvoje jau yra perdaug švenčių, manau Joninės turėtų būti paskelbtos nedarbo diena mainais į kurią nors kitą visuomenėje neprigijusią šventę”, - sakė Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūnas.

 
Naujausi pakeitimai - 2003 05 19.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas