Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Mokesčių inspekcija apgaudinėja verslininkus savo naudai interpretuodama įstatymus

Seimo Jungtinė ir liberalų frakcija prašo Valstybinę mokesčių inspekciją paaiškinti, kodėl mokesčių inspektoriai, rinkdami nekilnojamojo turto mokesčius, skirtingai interpretuoja įstatymus turto savininkų nenaudai. Didžiausią opozicinę Seimo frakciją pasiekė žinios, kad Valstybinė mokesčių inspekcija keletui didelių šalies bendrovių atsisako sugrąžinti permokėtus nekilnojamojo turto mokesčius už 1997-2002 metų laikotarpį, nors, remiantis Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymu ir atsižvelgiant į susiklosčiusią praktiką, turėjo tai padaryti.

Nekilnojamojo turto mokestis Lietuvoje renkamas nuo 1995 metų pradžios. Iki 1997-ųjų mokesčiai buvo skaičiuojami nuo turto įsigijimo vertės. Nuo 1997 metų, pakeitus įstatymus, mokestis pradėtas skaičiuoti nuo inventorizuoto turto mokestinės vertės, kurią nustato Žemės ir kito nekilnojamojo turto rejestro ir kadastro įmonės. Kadangi kai kurios įmonės turi labai daug turto, kurio inventorizavimas užtrunką kelerius metus, Valstybinė mokesčių inspekcija leido turto mokestį mokėti pagal senąją tvarką. Baigus turto inventorizaciją mokestį reikėjo perskaičiuoti.

“Didžiosioms įmonėms baigus turto inventorizaciją susidarė paradoksali situacija. Kol perskaičiavimo rezultate susidarydavo nepriemoka, Mokesčių inspekcija iš verslininkų reikalaudavo pinigų. Tačiau kai paaiškėjo, kad kai kurioms stambioms įmonėms teks grąžinti permokėtas dideles sumas, pareigūnai pradėjo gudrauti – šių metų balandį pakeitė įstatymo išaiškinimą, pagal kurį senieji pažadai dėl mokesčių perskaičiavimo ir permokėtų pinigų grąžinimo jau nebegalioja”, - teigė Seimo Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūno pavaduotojas Raimundas Palaitis.

“Lietuvos energijai” Valstybinė mokesčių inspekcija turėtų grąžinti apie 7 mln. litų, “Rytų skirstomiesiems tinklams” – 18 mln. litų, “Mažeikių naftai” – 38 mln. litų. “Tokį mokesčių inspektorių elgesį galima prilyginti apiplėšimu vidury baltos dienos. Tačiau baisiausia, kad taip elgiasi ne nusikaltėliai, o valstybės institucija”, - sakė R.Palaitis.
Naujausi pakeitimai - 2003 05 15.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas