Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija nepritars informacijos apie alų draudimui masiniuose renginiuose

Seimo Jungtinė ir liberalų frakcija nepritars Vyriausybės siūlomoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis ketinama uždrausti teikti informaciją apie alų masiniuose renginiuose.

Opozicijos įsitikinimu, socialdemokratų teiginiai, kad tokiais draudimais bus siekiama sumažinti alkoholio vartojimą, nėra objektyvūs, nes dabartinė valdančioji dauguma pastaruoju metu priimamais sprendimais kaip tik skatina stipraus alkoholio vartojimą. “Šiandien Seimas pritarė, kad alkoholį būtų galima pardavinėti “siauruke”, leisti Seimo ir kitų valstybės institucijų atvaizdus spausdinti ant alkoholio butelių. Pastarieji sprendimai skatina stipraus alkoholio vartojimą”, - teigė Seimo Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūno pavaduotojas Klemensas Rimšelis.

Pasak parlamentaro, draudimai teikti informaciją apie alų masiniuose renginiuose yra nelogiški. Seimo nario manymu, dėl to nukentės ir paprasti žmonės, nes alaus gamintojams atsisakius remti įvairius kultūrinius ir sporto renginius sumažės laisvalaikio praleidimo galimybių įvairovė. “Jei koncertuose ir sporto renginiuose nebus prekiaujama alumi, žmonės vartos stipresnius gėrimus”, - įsitikinęs K.Rimšelis.

Jungtinė ir liberalų frakcija nemano, kad informacijos apie alų pateikimas ant palapinių, skėčių, po kuriais prekiaujama šiuo gėrimu, skatina žmones girtauti.
Naujausi pakeitimai - 2003 05 15.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas